Ať se to někomu líbí nebo ne, nová bytovka na pozemku táborského místostarosty Jirovského, stát bude. Zastupitelé od něj ale nepřijali 200 tisíc na vybudování výhybny v ulici K Močítkům. Předtím už byli dvakrát proti, aby získal zhruba 20 metrů čtverečních a vybudoval ji na vlastní náklady.
Tak to vypadalo před rokem. Se stavbou však zatím nikdo nezačal. Bydlení v této lokalitě navíc sužuje dopravní situace. V ulici se nevyhnou dvě protijedoucí auta a nebezpečný je i samotný nájezd na silnici I/19.

„Zatím se v místě nic neděje. Městu se už povedlo vyměnit kus pozemku na vybudování výhybny v ulici K Močítků, protože jednou z podmínek stavebního řízení bylo upravit výjezd na hlavní silnici. Máme ale nasmlouvané, že stavbu by měl realizovat pan Jirovský,“ přiblížil současnou situaci starosta Chýnova Pavel Eybert.

Každopádně chce město už během letošního roku vybudovat v místě kanalizaci pro osmnáct rodinných domků a případně i pro budoucí bytovku. Stavební povolení už je vydané, výběrové řízení na zhotovitele má svého vítěze a v současné době čeká radnice na vyjádření ministerstva zemědělství ohledně případné dotace.

Podle Martina Jirovského je vše, co se týče bytovky, už v tuto chvíli v rukách stavební firmy D+H, která stavbu domu provede a z větší části i zainvestuje.

„Do stavby se samozřejmě pustíme. Máme už nainvestováno do projektu, v současné době také probíhají převody některých pozemků. Ještě letos bychom rádi vyřešili přípravy. To se týká především vybudování výhybny a napojení ulice K Močítkům na hlavní silnici,“ uvedl jednatel a majitel firmy D+H Jaroslav Dvořák.

Se samotnou stavbou bytového domu s devíti byty pak firma počítá na jaře příštího roku. „Určitě vypadá lépe, když začneme prodávat byty v momentě, kdy už bude stát hrubá stavba, než kdybychom to dělali jen na papíru,“ ujistil podnikatel.