Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Byl to rok poznávání, sbírání zkušeností, setkávání a ocenění pro muzeum

Bechyně - Starosta Pavel Houdek má za sebou první celý rok, kdy stál v čele města. Mohl tak zhodnotit, co za rok pro Bechyni s kolegy udělal.   

13.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 13.1.2016
SDÍLEJ:

Bechyně.Foto: Alena Šatrová

Uplynul rok 2015 a opět si říkáme, jak ten čas letí. Pro mě osobně byl loňský rok rokem získávání zkušeností a poznávání nového. Měl jsem to štěstí, že jsem měl v drtivé většině možnost se setkávat a jednat s lidmi, kteří měli ochotu najít společné řešení a ne proti sobě bojovat. V této souvislosti musím ocenit vstřícnost a spolupráci kolegyň a kolegů zastupitelů, ale rovněž i zaměstnanců městského úřadu a organizací, jejichž zřizovatelem je město Bechyně. Něco se samozřejmě povedlo více a něco méně, tak jak to v životě chodí.

Péče o školy a školáky

Z investičních akcí se mimo jiné podařilo zrealizovat zateplení mateřské školy, které bylo částečně financováno z dotace Státního fondu životního prostředí. Dotace byla ve výši čtyř milionů korun.
Nezapomněli jsme ani na naše dvě základní školy. Ve škole Fr. Křižíka byla vyměněna okna v severním průčelí a ve škole ve Školní ulici se provedla oprava fasády a dále výměna oken v tělocvičně.

Pavel Houdek, starosta Bechyně. Podařilo se nám navýšit finanční prostředky na opravy komunikací a chodníků, což lidé mohli poznat hlavně na sídlišti Na Libuši, kde byly opraveny a vybudovány nové chodníky včetně parkovacích míst a také veřejného osvětlení. Na sídlišti Písecká jsme vybudovali hned dvě nová parkoviště.
V rámci oprav silnic, které zajišťovala Správa a údržba silnic Jihočeského kraje, jsme provedli opravu vodovodu a kanalizace v Senožatech a v místní části Plechamr. Mohu říci, že realizace těchto akcí proběhly zdárně bez nějakých vážných komplikací.

V roce 2015 nás potěšila pestrost a množství kulturních, sportovních a společenských akcí ve městě i v místních částech Hvožďany a Senožaty, které pořádalo ať už naše kulturní středisko, nebo místní sdružení a organizace. Aniž bych chtěl někoho opomenout, zmínil bych srpnový festival dechových hudeb, pořádaný kulturním střediskem, dále bechyňské keramické trhy a koloběžkovou Grand Prix, které pořádají místní nadšenci poslední červencovou sobotu. Tento den Bechyně žila, „praskala ve švech" a lidé se bavili, a o tom to je.

Cena pro Městské muzeum

Nemohu také nevzpomenout na naše Městské muzeum, které loni ve XIII. ročníku národní soutěže muzeí získalo zvláštní ocenění Gloria musaealis, a to za vytvoření stálé expozice. Když si uvědomíme, jak tato expozice vznikala doslova na koleni a s nízkým rozpočtem, klobouk dolů před jejími stvořiteli.

Jako i jinde, ani v Bechyni samozřejmě nedopadlo vše, jak bychom si přáli. Nepodařilo se prozatím dotáhnout do konce projekt na rekonstrukci ulice Michalská, kterou bohužel nestihneme realizovat v roce 2016, jak jsme plánovali. Rovněž se nám nepodařilo dohodnout se všemi vlastníky odkup pozemků k vybudování stezky pro pěší a cyklisty ze Senožat do Bechyně. Jak již jsem zmínil, vše je o lidech, proto věřím, že se nám tyto akce podaří zdárně uskutečnit.

Přeji všem v roce 2016 jen to dobré a hlavně aby převládala jen pozitivní nálada. Pavel Houdek

Jaký měli rok občané města?

Marcela Nováková: Pro mne byl dobrý, ale stejný jako rok 2014, i když ten byl ještě pozitivnější. V Bechyni je to dobré, bydlím tu odmalička a nic nám tady nechybí, ale já se moc akcí nezúčastňuji. Spíš pro děti se mi zdá, že se toho tady moc neděje, to by se mohlo zlepšit.

Milada Nováková: Že by byl moc veselý, to úplně ne, spíš tak napůl. Jako v běžném životě, něco dobrýho, něco špatnýho. Když to ale shrnu, tak si říkám, že byl docela dobrý, žádné velké tragédie nepřinesl. Radnice mne potěšila krásným vánočním stromem na náměstí, že bylo troubení z věže a že nám zatím nic nezdražili. Já jsem tu od roku 1963 a jsem spokojená.

Radovan Železný: Pro mne byl rok 2015 docela úspěšný, podařilo se mi založit rodinu, v rámci Bechyně se přestěhovat a v zaměstnání to bylo taky dobrý. Radnice mne spíš nepotěšila, tady to dopadlo špatně, chybí tu zázemí pro mladé rodiny, potřebovali bychom víc dětských hřišť, chybí tu vyžití po práci, kino je sice opravené, ale většinou nepromítá.

Zuzana Juračáková: Mně přinesl velké změny, přišla jsem tady o práci, takže teď s manželem musíme dojíždět do Prahy a sem se vracíme jen na víkendy. Takže tady chybí pro lidi středního věku práce a moc se nedělá pro to, aby tu lidi zůstali. V Bechyni se tak mají dobře jen školáci a důchodci.

Ivana Petržílková: Loňský rok mi přinesl hodně soukromých změn, ale ne zrovna moc příjemných, tak doufám, že ten letošní rok bude lepší. V Bechyni bydlím odmalička, hlavně tady i pracuji. Mám to tady ráda, je tu klid, není to velké město, ale ani vesnice. Mám tu všechno, co potřebuji. I kultura tu je, ale nemám na ni moc času.

Jaroslav Kníže: Normální rok, nic výjimečného se nedělo, ani katastrofy. Co se týče bydlení, tak mně se tu bydlí dobře, jsem tady už pětatřicet let a leccos se tady postupem času i zlepšuje. Když se podívám na plakáty, tak si myslím, že v nabídce je toho dost a že by si každý mohl vybrat. Práci tu ale nemám.

Autor: Redakce

13.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Vávra a jeho dýně, která vážila 66,4 kilogramu.

V Netolicích vyrostla obří dýně

Ilustrační foto.

Na co zajít do kina

Narodili se na Táborsku

Tábor - Přinášíme přehled miminek, která se narodila v táborské porodnici v době od 9. do 15. října.

Pro voličský průkaz už jen do 16 hodin

Tábor/ANKETA/ - Všechny obecní úřady, které disponují seznamy voličů, vám vydají voličský průkaz pro případ, že chcete volit mimo své trvalé bydliště.

Představujeme prvňáčky ze základních škol v Soběslavi

Táborsko - Každý týden vám představíme nové prvňáčky ze základních škol na Táborsku.

Lékárny a praktičtí lékaři ve středu stávkují

Táborsko /ANKETA/ - Do středeční stávky se na Táborsku chystá zapojit až 90 procent praktických lékařů. Vadí jim povinnost vydávat elektronické recepty, jež označují za nedopracovaný paskvil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení