Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Byl to rok návštěvy prezidenta a odchodu faráře i rok dokončení koridoru

Veselí nad Lužnicí - Také starosta Veselí nad Lužnicí, Ladislav Sýkora, zrekapituloval uplynulý rok ve svém městě. Pokládá ho za téměř historický.

19.1.2016
SDÍLEJ:

Veselí nad Lužnicí.Foto: Archiv Táborský deník

"Rok 2015 se mi zpětně jeví jako rok mnoha událostí, z nichž některé byly pro Veselí, dá se říci, téměř historické.

V červnu se uskutečnila teprve druhá návštěva prezidenta České republiky v našem městě. V tomtéž měsíci se stal veselský farář Vlastimil Kročil biskupem českobudějovické diecéze.

Za významnou událost lze považovat i dubnový nácvik instalace kompletního mobilního protipovodňového systému města, který je svým rozsahem unikátní v okrese, ne-li v kraji.

Z investičních akcí regionálního významu lze za události roku považovat dokončení výstavby železničního koridoru v úseku Veselí n/L – Soběslav a zahájení výstavby další části dálnice D3, a to v úseku Veselí – Bošilec.

Těch událostí , i když ne tak významných, bylo v loňském roce ve Veselí samozřejmě mnohem více.

O výčet kulturních a sportovních akcí se vůbec nebudu pokoušet, bylo jich mnoho. Zmínil bych ale Veselské kulturní léto na pískovně, které na mne udělalo velký dojem svou nápaditostí a elánem organizátorů.

Opravy škol

Z investičních akcí bych jmenoval zateplení Mateřské školy U Zastávky, rekonstrukci Blatské ulice, opravu střechy ZŠ Blatské Sídliště, výměnu oken a vstupních dveří a rekonstrukci venkovního hřiště ve škole v ulici ČSA, nebo výměnu obrubníků na třídě ČSA od obchvatu města až po Penny market.

S ukončováním prací na železničním koridoru proběhly jednak opravy místních komunikací používaných stavbou a jednak byly zahájeny práce na úpravě povrchu opuštěného železničního náspu pro užívání chodci a cyklisty. Část je chodci i cyklisty již od prosince užívána. Mezi obyvateli jsem už dokonce zaslechl označení „veselská promenáda".

Nové sportoviště

I v letošním roce počítáme s několika významnými investicemi. Jednou z nich je dokončení další etapy revitalizace sídliště U Zastávky, která byla zahájena na podzim, ale hlavně chceme začít výstavbu zázemí sportovního a relaxačního areálu, což je z hlediska financí největší investiční akce posledních let.

Předpokládáme rovněž investice do inženýrských sítí a komunikací v rámci přípravy nových stavebních parcel v lokalitě Pod Vodojemem.
Loňský rok byl pro město úspěšný i z pohledu získávání dotací, kterých se městu podařilo získat ve výši zhruba 16,7 milionu korun, mimo jiné i na revitalizaci sídliště U Zastávky.

V letošním roce se určitě pokusíme získat dotace další, zejména pak na již zmíněné zázemí sportovního areálu.

Nepodařilo se

V loňském roce se samozřejmě všechno nepodařilo. Například se nepodařilo získat dotaci na rekonstrukci Malého náměstí. Jeho revitalizace – obdobně jako u náměstí TGM – je tedy jednou z mnoha důležitých investic, které nás teprve čekají.

Také se nepodařilo úplně napravit důsledky výstavby železničního koridoru, kde zejména některé přeložky komunikací (nadjezdy i podjezdy) nebyly projekčně dořešeny s příliš velkým ohledem na pěší a cyklistický provoz. Nutno ale dodat, že ve fázi dokončování prací se už s tím nedalo ze strany investora mnoho učinit.

Určitě musím vyzdvihnout velmi dobrou koaliční spolupráci. Já jako nováček v komunální politice velmi oceňuji, že jsem se mohl po celé dosavadní období spolehnout nejen na místostarostu, ale i na rozumnou a konstruktivní komunikaci v radě města, která se následně promítala i do jednotného vystupování v rámci zastupitelstva.

Kino je zpátky

Podařilo se tak prosadit některé, mezi obyvateli hodně diskutované záležitosti, jako je například zákaz provozu výherních hracích automatů ve městě, stalo se tak už na konci roku 2014, a zpětný odkup objektu bývalého kina, kde plánujeme přestavbu na multifunkční centrum s tělocvičnou a klubovnami pro volnočasovou aktivitu zejména mládeže.

Závěrem bych chtěl říci, že jako kulturně a sportovně založený člověk budu i nadále usilovat o rozvoj a podporu kulturního a sportovního života v našem městě, neboť nejen čisté ulice a spravené chodníky svědčí o úrovni města a jeho obyvatel. Věřím, že mi v tom – kromě koalice samozřejmě – pomůže i spousta nadšených a obětavých organizátorů, kterým za jejich dosavadních činnost tímto děkuji."

Autor: Ladislav Sýkora, starosta Veselí nad Lužnicí

Autor: Redakce

19.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Vávra a jeho dýně, která vážila 66,4 kilogramu.

V Netolicích vyrostla obří dýně

Ilustrační foto.

Na co zajít do kina

Narodili se na Táborsku

Tábor - Přinášíme přehled miminek, která se narodila v táborské porodnici v době od 9. do 15. října.

Pro voličský průkaz už jen do 16 hodin

Tábor/ANKETA/ - Všechny obecní úřady, které disponují seznamy voličů, vám vydají voličský průkaz pro případ, že chcete volit mimo své trvalé bydliště.

Představujeme prvňáčky ze základních škol v Soběslavi

Táborsko - Každý týden vám představíme nové prvňáčky ze základních škol na Táborsku.

Lékárny a praktičtí lékaři ve středu stávkují

Táborsko /ANKETA/ - Do středeční stávky se na Táborsku chystá zapojit až 90 procent praktických lékařů. Vadí jim povinnost vydávat elektronické recepty, jež označují za nedopracovaný paskvil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení