Až neuvěřitelný případ s tím nejsmutnějším koncem se odehrál druhou říjnovou sobotu v blízkosti jízdárny Apollo nedaleko Vodňan.

Co říká policejní zpráva? „Za obcí Vodňanské Svobodné Hory došlo 8. října odpoledne k zastřelení krátkou střelnou zbraní psa rasy německý ovčák. Psa zastřelil muž (43), který uvedl, že jej pes napadal. Toto tvrzení se však neshoduje s tvrzením majitelky psa. Na louce v té době probíhal jezdecký výcvik koní a na místě se pohybovalo více osob. Policisté celý případ stále vyšetřují, prověřují získané informace. Zatím nikoho neobvinili.“ Tolik úřední zpráva strakonické policejní mluvčí Jaromíry Novákové.

Majitelka psa Beata Kohoutová je z toho otřesena ještě v těchto dnech. „Nikdy jsem toto muže neviděla. Má to být chalupář z nedalekého Pražáku. Prý se cítil ohrožený, ale proč šel k mému psu, který ležel, i když jsem ho žádala, aby se zastavil a počkal, než Ronyho podržím? Jak to, že měl u sebe nabitou zbraň? Ano, přiznávám svoji chybu. Rony měl mít náhubek. Ale nikdy se nic nestalo, měl dobrý výcvik,“ řekla.
Jedním ze svědků byla jezdkyně Veronika Konvalinková (25). „Chyběly snad dvě vteřiny, aby Beata svého psa podržela. Toho muže to ale nezajímalo. Myslím, že prostě chtěl střílet,“ uvedla.

Střelcovu totožnost nikdo z přítomných lidí nezná. Dokonce ani v několik minut vzdáleném Pražáku nikdo neví, o koho by mohlo jít. „Ani nevíme, co se tam stalo. Od vás to slyšíme poprvé,“ přiznala místní obyvatelka.

Policie zatím další podrobnosti k případu z důvodu vyšetřování uvést nechce.

Podle neověřených zpráv ale měl muž u sebe malou pistoli, která se vejde do lidské dlaně. Někteří svědci tvrdí, že u sebe neměl zbrojní pas a při vytasení zbraně ihned střílel, takže ji musel mít předem nabitou.

Případní další svědci události se mohou přihlásit na vodňanském policejním obvodu na tel. 383 382 149.