Do Tábora z celé republiky míří výběr nejlepších burgermakerů, kteří sbírají medaile v návštěvnických soutěžích oblíbenosti napříč zemí. Burger street festival přiváží kromě klasických variant třeba exotické verze s lososem, speciální preclíkové bulky nebo nový trend „smashing“ burgerů.

Lepší komfort

„Loňský festival v Táboře pro nás byl velmi úspěšný, ale bohužel jsme na Žižkově náměstí bojovali s horším komfortem pro návštěvníky i pro burgermakery. Letos jsme se proto dohodli s vedením obchodního centra Tesco a festival přesunuli k němu. Lidé tak budou moci využít jeho zázemí i pohodlně zaparkovat,“ vysvětluje změnu lokace pořadatel festivalu Bedřich Snášel.

Ten se svým týmem přiveze do jihočeského Tábora kolem 40 různých variant burgerů. Připravovat je budou vyhlášení čeští burgermakeři, tradičně silná bude brněnská gastronomická scéna, která v posledních letech proniká do globálních turistických průvodců.

Z Brna i jihu Čech

Táborští jedlíci tak budou moci ochutnat třeba vyhlášené burgery od podniku U Dřeváka Beer&Grill, který maso ukládá do jedinečných housek z preclíkového těsta. Na exotické chutě včetně burgeru s lososem bude lákat další brněnský koncept – Burger Ya. Naopak téměř domácí scénu budou reprezentovat českobudějovičtí JJ Grill Bill.

Žižkovo náměstí v Táboře přivítá o víkendu od 22. do 24. července dvacítku burgermakerů a dalších výrobců street foodových specialit. Grilovat se bude od 10 do 21 hodin, v neděli do 20 hodin.
V Táboře vypukne festival plný burgerů, těšit se můžete i na sladké speciality

Atmosféru amerického street foodu pak dokreslí MK´s BBQ Truck nabízející širší sortiment specialit ze severoamerické kuchyně. "Burgery v sortimentu doplní tradičně domácí hranolky, lidé se ale mohou těšit třeba i na corn dog od The Golden Corn Dog – specialitu z amerického středozápadu tvořenou párkem smaženým v těstíčku z kukuřičné mouky. Tradičně bude součástí festivalu i podnik nabízející extrémní kuchyni. Tentokrát to bude GRIG, česká značka nabízející pochoutky z cvrčků a dalšího hmyzu," doplňuje mluvčí festivalu Michaela Trněná.

Jedním z taháků bude nepochybně Burger Saloon – Jezdci. "Podnik, který boduje kromě chuti burgerů i svojí westernovou stylizací, ještě z žádného letošního festivalu neodjel bez medaile. Elitní sestavu pak doplní další miláček jedlíků DyckyBurger, který má na kontě osm medailí z letošních festivalů. V Táboře představí burgery na asijský způsob i z pomalu pečeného vepřového," dodává.

Kromě masa i sladké dobroty

Milovníci sladkého si budou moci užít tradiční smažené tyčinky Los Churros, nebo bezlepkové makronky od Judyth Sweet Art. „Jejich obliba na festivalech stoupá i díky tomu, že si je lidé mohou odnést domů. Ne každý má po burgerech ještě místo na ochutnávání dalšího jídla, ale vynechat je nechce,“ vysvětluje Bedřich Snášel.

Burger Street Festival na Žižkově náměstí v Táboře se uskutečnil od pátku 22. do neděle 24. července.
Tábor zažil záplavu nejlepších burgerů, slintal po nich na náměstí i Jan Žižka

S návratem letního počasí na festival vyrazí i zmrzlináři. I ti ale budou netradiční. Místo kopečků nebo „točené“ nabídne značka Frozen takzvanou rolovanou zmrzlinu. Tu prodejce vyrobí přímo před zraky zákazníka na mrazicí plotně z ingrediencí, které si jedlík sám vybere.

Soutěž o nejlepší burger i poukázky

Festival se koná u obchodního centra Tesco na Soběslavské ulici, vstupné je zdarma stejně jako parkování. „Pro jedlíky tradičně chystáme i řadu soutěží včetně návštěvnické o nejoblíbenější burger. Každý návštěvník za objednaný burger dostane hlasovací kupon s unikátním kódem, který může uplatnit u infopointu jako hlasovací lístek. Sám se tím dostane do hry o vouchery na burgery v hodnotě 3500 korun,“ doplňuje Snášel.

Jedlíci mohou k Tescu zamířit od pátečního dopoledne až do nedělního večera. Grily budou rozpálené vždy od 10 hodin do devíti večer, v neděli pak festival skončí o hodinu dříve.