Úterým 10. prosince končí osmiměsíční uzavírka Budějovické ulice, konkrétně úseku od křižovatky s ulicí Bílkova po křižovatku s ulicí Havlíčkova. „Vše se podařilo a vážné komplikace nenastaly,“ zhodnotila první část druhé etapy stavebních úprav místostarostka Tábora Michaela Petrová.

Podle vedoucího táborského odboru dopravy Jana Pávka dojde k obnově dopravy hned ráno. „Od tří hodin ráno budou pracovníci odklízet značky. Od šesté hodiny ranní naběhnou semafory,“ sdělil.

Řidiče by na opraveném úseku neměly čekat žádné zásadní změny. „Doufám, že změna nastane v tom, že tam nebude každou chvíli praskat vodovod,“ zmínil Jan Pávek.

Mnozí motoristé se pozastavovali nad tím, že opravy části ulice trvaly osm měsíců. „Hlavní práce se odehrávaly pod povrchem, což bylo to nejnáročnější. Výkopy byly mnohdy hodně metrů hluboké a kromě vodovodů a kanalizací se zaváděla plynofikace a měnilo se hodně sítí,“ připomněla místostarostka ve videu, které zveřejnilo město Tábor.

V ulici přibyla parkovací místa a zeleň. Nově vysazené stromy přispějí k lepšímu ovzduší i vzhledu ulice. První část druhé etapy stavebních úprav Budějovické ulice vyšla na 30 milionů, z čehož město přispělo 13 miliony. Dále je stavba investicí Vodárenské společnosti Táborsko, Technických služeb města Tábor, Správy a údržby silnic a firem E.ON, Nej.cz, inet4, T-Mobile a Cetin.

Druhá část druhé etapy oprav Budějovické ulice začne začátkem března a měla by trvat zhruba stejně dlouho jako první část druhé etapy. „Druhá část druhé etapy ale bude mnohem dopravně náročnější než ta předchozí. Objízdná trasa už totiž nepovede přes Havlíčkovu ulici. Budějovická ulice se tak stane naprosto neprůjezdnou,“ řekla Michaela Petrová Deníku už dříve.

Na třetí a zároveň poslední etapu oprav Budějovické dojde nejdříve v roce 2021.