Branný závod požárnické všestrannosti tentokrát pořádali společně Okresní sdružení hasičů Tábor a dobrovolní hasiči z Mladé Vožice, Bělče, Vilic a celého mladovožického okrsku. Pod záštitu si soutěž vzal senátor Jaroslav Větrovský. Děti byly rozděleny do dvou kategorií podle věku, od 6 do 11 a od 11 do 15 let. Letos byl závod zasazen do atraktivního a členitého terénu v podhradí Šelmberku. Na 440 dětí čekaly stanoviště se střelbou ze vzduchovky, požární ochranou, topografií, překonáváním vodorovného lana, základy první pomoci, uzlováním, ale také další disciplína, kterou byla štafeta požárních dvojic.

Krátce po deváté hodině se na start postavily první týmy, starší žáci běželi tři kilometry a mladší dva. Pro každou kategorii byla zvlášť vyznačená trasa, červeno-bílé fábory patřily starším a mladší děti se orientovaly podle oranžových. Tomu všemu závodění předcházel slavností nástup, v početnější kategorii mladších se zúčastnilo 45 družstev, starších týmů bylo 32. Úvodního slova se ujal starosta Okresního sdružení hasičů Alois Pazdera. „Vážení hasiči, hasičky, přátele požárního sportu, vracíme se už poněkolikáté na toto místo. Dnes nám bude sloužit prostředí i počasí, to jsou pro nás do začátku dobré vyhlídky,“ poznamenal a přivítal hned dalšího řečníka. „Záštity se letos ujal příznivec hasičů, sportu, soutěží dětí i mládeže senátor Jaroslav Větrovský, nebudu to prodlužovat, tímto vám přeji hodně štěstí a předávám mu slovo,“ předal mikrofon.

Starosta Mladé Vožice a zároveň senátor Parlamentu ČR dorazil v dobré náladě na svém bicyklu. „Je mi obrovskou ctí vás přivítat areálu hradu Šelmberk na hře Plamen, přeji vám, aby se závody povedly, aby jste z nich měli všichni radost a aby vyhrál ten nejlepší. Přeji vám, abyste soutěžili v duchu fair play a velice děkuji organizátorům akce, protože zvládnout takto rozsáhlou akci se 440 závodníky, tak to není vůbec legrace, a proto přede všemi, co se do organizace zapojili, hluboce smekám,“ podotkl Jaroslav Větrovský.

Děti měly mimo závody celý den o zábavu postaráno, věnovaly se hrám po lese, opékaly buřty či s doprovodem vyrazily na hradní věž. K výsledkům se dospělo kolem 14. hodiny. V kategorii mladší zvítězilo družstvo Tábor Fridex 1, druzí skončili hasiči z Horní Stříteže a třetí zástupci z Přehořova.

Ve starší kategorii se nejlépe umístili mladí hasiči z Bělče, druhé a třetí místo obsadili Turbošneci 1 a 2 ze Slap. Na akci také došlo k předání putovního poháru, který za minulý ročník náleží dvěma družstvům z Lomu a Slap. Speciální ocenění dostal vedoucí z Bechyně, Petr Halama. Jednalo se o diplom za nejfousatějšího hasiče. Na závěr nechyběla pozvánka na jarní kolo hry Plamen. „Okresní jarní kolo hry Plamen pro ročník 2018/2019 se bude konat v Táboře v sobotu a neděli od 1. do 2. června, budeme se na vás těšit,“ uzavřel sobotní den Alois Pazdera.

Lenka Pospíšilová