V 17.40 hodin zavolal dosud neznámý muž na tísňovou linku 158 a oznámil, že do obchodu ukryl bombu vlastní výroby. Policisté okamžitě vyrazili na místo a zajistili bezpečnost lidí. Nakupující se pro zboží ten den do Alberta již nevrátili. Policisté na místě pracovali až do 21. hodiny.
„Naštěstí před šestou hodinou nebylo v obchodě moc lidí, takže všichni rychle zaplatili a odešli. Vše proběhlo celkem v klidu,“ řekl nám zdroj, který byl v té době na místě, ale nechce být jmenován.
Anonymní hlas do telefonu řekl, že trhavina za půl hodiny vybuchne. „To se ale nestalo,“ potvrdil Deníku ještě ten večer jihočeský policejní mluvčí Jaroslav Beran. Pyrotechnik se speciálně vyškoleným psem pro hledání výbušnin žádný podezřelý předmět neobjevil.
V rámci celé evakuace a vyšetřování nedošlo ke zranění ani k jinému ohrožení osob. Policisté po muži pátrají.
„Pokud se případ nepodaří objasnit, neznamená to, že se uzavře. Budeme ho kdykoli otevírat při dalších podobných případech a hledat souvislosti,“ ujistil Beran.
Pokud policisté dosud anonymního výhružce dopadnou, sdělí mu obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy.
Táborský případ je letos první jihočeskou hrozbou výbuchem bomby. Policisté z jihu Čech však šetří i středeční oznámení v Pelhřimově.