Jaké budou adventní akce v Bechyni? Na to se nás v minulém týdnu ptala sedmdesátiletá Marta Shánělová z Bechyně.

My jsme se s jejím dotazem obrátili na ředitele Kulturního domu v Bechyni Štěpána Ondřicha. „První adventní program jsme připravili už na 1. prosince. Od 17 hodin na náměstí T. G. M. rozsvítíme vánoční stromeček a při této příležitosti vystoupí také soubor Nuzický zvonek. Během večera mohou všichni napsat Ježíškovi a anděl mu pak dopisy doručí," popsal jednu z akcí ředitel kulturního domu.

Další program na sebe nenechá dlouho čekat. Již za týden 8. prosince od 17 hodin zvou žáci a učitelé Základní umělecké školy Václava Pichla na představení, tradiční punč, čaj a vánočku do kostela Nanebevzetí Panny Marie na náměstí T. G. Masaryka.

Zazpívají koledy

Ve středu 11. prosince v 18 hodin se Bechyně připojí k akci Česko zpívá koledy. Přímý přenos bude přenášet Hitrádio Faktor jižní Čechy. Zpěv doprovodí děti ze Základní školy Školní pod vedením Petry De Fantové. „V neděli 15. prosince se od 16.30 hodin v městském muzeu uskuteční adventní trh, kde nebude chybět dílna pro děti, tradiční řemeslný trh ani občerstvení," doplnil Štěpán Ondřich s tím, že 22. prosince v 17 hodin zatroubí z věže Swing Band.

Včera si s Táborským deníkem povídala sedmašedesátiletá předplatitelka Magdaléna Pecánová z Tábora. Jak vysvětlila, čtenářkou Táborského deníku se stala až ve chvíli, když jí zemřela maminka. „Jedinou čtenářkou tisku u nás v rodině byla babička. My jsme tehdy chodili do zaměstnání, starali se o zahrádku a vnoučata, a když jsme zrovna neměli co na práci, snažili jsme relaxovat venku na procházce. Když ale babička zemřela, manžel naléhal, ať noviny přepíšeme na něj, že si je rád přečte," shrnula Magdaléna Pecánová, jak se dostala k Deníku.

Dodala, že dnes se o něj oba střídají. „Bereme je v pondělí, ve středu a v pátek. Úplně nám to stačí. Občas je čteme i dva dny," říká žena, kterou v novinách zaujmou rozhovory, aktuality z radnice i akce z víkendu, o nichž se dočte v pondělí. „Na stránce servisu sleduji, co se koná a občas s manželem nebo dětmi vyrazíme," poznamenala žena, za níž dochází pět vnoučat. „Kluci, kteří bydlí vedle v paneláku na Sídlišti nad Lužnicí, k nám chodí rovnou ze školy. Děda si dá kafe a oni svačinu," dodává se smíchem.

V příštím týdnu by se chtěla dočíst, jak je využívané hřiště pro seniory, jehož prvky jsou nainstalované v zahradě bývalé školy.