Je krátce po půl desáté dopoledne a ve velkém sále Střelnice se tvoří fronty. Spousty Táboráků chtějí pomoci dobré věci – Domácímu hospicu Jordán. A vybírat mají opravdu z čeho. Kromě knih, které ležely na stolech hned naproti schodišti, si lidé mohli odnést domů malované obrazy, potřeby do kuchyně, náhrdelníky či další šperky z korálků.

Velkému zájmu se těšilo i oblečení. Kromě spousty šál se tu našly i kalhoty, svetry, trička i mikiny. V mezipatře, kde jsou za normálních okolností stoly, byly na obzor návštěvníkům ukázány desítky kabelek, boty na lyže a další věci.

Na Bleší trh zavítala i pětadvacetiletá Petra Posválková z Tábora. „Ráda čtu, takže jsem se nejdříve zastavila u knih. Odnesla jsem si jich šest za dvě stovky, což je dobrá cena," poznamenala studentka vysoké školy s tím, že smlouvat nechtěla. „Prostě jsem z peněženky vyndala částku, o kterou si řekli. Je to na dobrou věc a zároveň i já strávím hezký čas z knížkami," doplnila.

Vybírala porcelán na chatu

Do Střelnice ji doprovodila teta Blažena Kášková z Tábora. „Já zase sháním nějaké drobnosti na chatu do kuchyně. Koukala jsem, že je tu i porcelán, starší skleničky na víno a tak. Mám staré věci ráda, takže si tady určitě vyberu," popsala Blažena Kášková s tím, že se nezapomene zastavit také u punče.

Na své si zde přišly i děti. Třeba osmileté Nikole Pekařové z Tábora se líbily dřevěné hračky. „Nejhezčí je tenhle vláček," ukazovala mamince Veronice Pekařové, co by si přála pod stromeček. Ta však desítky minut strávila u stolu s oblečením. „Malá potřebuje nějaké oblečení na ven a už jsem pár kousků dala na držení manželovi. Máme tam nějakou bundičku, mikinu, ale i kalhoty," vyjmenovala Veronika Pekařová, která se Blešího trhu zúčastnila úplně poprvé.