Ode dneška asi až do konce září se zavře českobudějovická křižovatka ulic Evžena Rošického - Milady Horákové a ulice E. Rošického v úseku Větrná – M. Horákové na sídlišti Máj. Začne se tu stavět netradiční vějířovitý kruhový objezd.

Velikonoční výstava s ukázkami řemesel začne zítra od 13 hod. v zámecké galerii na strakonickém hradě.

Tábor si na Škaredou středu připomene Den země. Pro děti ho na nám. TGM připravuje Centrum ekologické výchovy Ochrany fauny ČR. Na školáky čeká deset stanovišť.

Na Zelený čtvrtek připravil Dům dětí a mládeže ve Strakonicích od 13 do 16 hod. velikonoční hrátky v centru ekologické výchovy na Podskalí.
Dům dětí a mládeže v Táboře zve na Zelený čtvrtek od 9 hod. na barvení vajíček a pečení beránka, výrobu zápichů do květináče a řetězů s jarní tematikou.

Na Velký pátek od 15 hod. bude ve vyšebrodském klášteře pobožnost Křížové cesty Pána Ježíše. Od 18 hod. zazní zpívané pašije. Ve 20 hod. na Bílou sobotu se uskuteční vigilie Zmrtvýchvstání Páně se žalmy a varhanní hudbou.

Na Bílou sobotu připravují v Třeboni rekonstrukci zvanou Příjezd Petra Voka na Třeboň. Připravený je průvod s Vokem v kočáře, který se v 10.15 hod. vydá po hrázi rybníka Svět na zámek. Po celý den poběží program, který zakončí noční prohlídky zámku. Přes den se uskuteční na náměstí řemeslné a farmářské trhy.

V sobotu bude v Soběslavi k vidění vytrvalostní závod v plavání pořádaný vodními záchranáři. Na plavce čeká chladná Lužnice a 2000 metrů dlouhá trať. Závod má start ve 13 hod. pod mostem u Paluby.

Velikonoční Hořické pašijové hry mohou lidé zhlédnout na Bílou sobotu v klášterní zahradě v Č. Krumlově. Zkouška od 10 hod. je přístupná pro veřejnost za poloviční vstupné a od 14 hod. bude představení.

V sobotu 23. dubna se letos poprvé uskuteční farmářské trhy v Prachaticích díky sdružení Pod Povrchem. Trhovci mohou stánky rozbalit v Poštovní ulici od 8 do 12 hod.

Planá nad Lužnicí uspořádá v neděli na Boží hod velikonoční od 13 hodin Club Sauna dětské soutěže, malování vajíček a obrázků.


Neděle je zasvěcena benefičnímu koncertu Velikonoce s Jesusem. Akce se koná od v Táboře v Miléniu od 19 hod. Výtěžek obdrží děvčátka Anika a Adélka.

Milevští muzejníci chystají velikonoční jarmark. Konat se bude v neděli 24. dubna od 9 do 17 hod. K vidění budou ukázky řemesel, které doplní ukázky výroby vizovického pečiva, zdobení perníčků či madeirských vajec. (edi)