O uplynulém víkendu byl na táborských silnicích relativní klid. V sobotu k večeru staly dvě dopravní nehody.

K první z nich došlo na hlavním silničním tahu 1/3 u obce Roudná. „Řidička osobního vozidla Citroen Saxo ve snaze vyhnout se hejnu divokých kachen, které se nacházely právě v jejím jízdním pruhu, strhla řízení, dostala smyk a vyjela mimo komunikaci, kde se automobil převrátil na střechu," popsal karambol mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Hrozivě vypadající dopravní nehoda se naštěstí obešla bez vážnějších poranění. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 30 tisíc korun.

Policisté a záchranáři krátce před jedenáctou hodinou večer zasahovali u druhé nehody na Soběslavsku. Při ní se zranili dva lidé.

„Řidič Škody Felicie, který, jak se ukázalo, usedl za volant po požití alkoholu, nezvládl ve Vescích řízení a se svým vozem narazil do stromu. Zranil sebe i svého spolujezdce. Škoda na vozidle dosáhla částky 20 tisíc korun," informoval o další nehodě policejní mluvčí.

Dopravu komplikoval sníh

Ani dnešní ráno nebylo co se týče nehod o mnoho příznivější. Dopravu na několika místech komplikoval čerstvý sníh. Nesjízdné byly některé úseky 2. a 3. tříd.

Mezi půl osmou a půl devátou ranní policisté vyjížděli hned k pěti nehodám. „Řidiči bourali jak v Táboře, tak na Veselsku a Plánsku. Nehody se naštěstí dle prvního oznámení obešly bez zranění osob," doplnil Miroslav Doubek

Policisté žádají řidiče, aby respektovali dopravní situaci a řízení svých vozidel věnovali zvýšenou pozornost a zejména rychlost svých vozidel přizpůsobili stavu a povaze vozovky.