Pohádka pro radost – to jsou dle koordinátorky projektu Veroniky Tomkové stovky obrázků na pohádkové motivy. „Naše společnost se již sedmým rokem zabývá sbližováním generací především prostřednictvím společných aktivit seniorů a dětí,“ uvedla s tím, že podobná setkání v poslední době nebyla možná, a tak se zrodil nový nápad. Požádali děti, aby malovaly oblíbené pohádky a jejich díla distribuovali seniorům napříč republikou.

VYČAROVALY ÚSMĚV

Jak potvrdila ředitelka Alena Sakařová, výjimkou nebyl ani domov pro seniory v Bechyni. „Balíček dorazil naší aktivizační pracovnici a senioři z něj měli velikou radost,“ naznačila.

Zásilka obsahovala více než sto kreseb a vykouzlila řadu úsměvů. „Klienty neskutečně potěšilo, že na ně děti, ale také jejich rodiče, učitelé a organizátoři myslí. Uvědomili si, kolika lidem na nich záleží,“ přiblížila aktivizační pracovnice s tím, že si jejich úsilí nesmírně váží.

ZAVZPOMÍNALI NA SETKÁNÍ

Senioři, kteří se s dětmi potkávají i osobně, díky tomuto gestu zavzpomínali na své malé kamarády. Odepisovat se nikdo z klientů bechyňského domova nerozhodl, ale již se nemohou dočkat, až se s dětmi znovu na živo uvidí.

A co nejvíce překvapilo pečovatele? „Rozložili jsme obrázky na stůl, okolo kterého seděli senioři s těžkým syndromem demence. Ti si začali obrázky prohlížet a usmívali se nad nimi. Takovou reakci jsme neočekávali a byli jsme neskutečně mile zaskočeni, jak velké potěšení a odezvu malůvky způsobily,“ uzavřela pracovnice zúčastněná rozbalování.