Už dnes všichni na veřejnosti ukáží, co se naučili.

„Přijela k nám studovat asi dvacítka lidí, kteří se učí tak zvané kontaktní tango. Nejde o klasické argentinské tango, které má jasná pravidla a tančí se na podpatcích. Tohle tango je více alternativní, bez podpatků, ale přesto zachovává původní kroky. Účastníci se učí rozumět svému tělu," představila koncept tance spoluorganizátorka akce Krystyna Mogilnicka.

Tanečníci se letos vrátili do Bechyně již pošesté a za téma si zvolili tak zvanou dekolonizaci těla, či-li propojování lidí prostřednictvím tance. Uvidíte tančit mimo jiné i frekventanty z Norska, Islandu, Itálie i Chille. Novému tangu a bojovému umění je učil Javier Cura z Argentiny, práci s hlasem, zpěvu a správnému dýchání zase Angličanka Moss Beynon Juckes.

Všechno, co si účastníci z Bechyně odvezou, předvedou dnes na náměstí od 19 hodin. Z něj odtančí do místního kláštera, kde bude vystoupení pokračovat o hodinu později. Za zvuku klavíru, kytary i houslí předvedou své improvizované tanečně hudební představení. Pro všechny návštěvníky je vstupné dobrovolné.

Autor: Kateřina Šímová