Městu ho prodají za 7,2 milionu a Bechyně je připravená sáhnout do kapsy pro hotové. Vedoucí financí Radka Bosáková zdůvodnila, že nechtějí město zadlužovat, když mají naspořeno. A to přesto, že Bechyně je teď zcela bez dluhů a nesplácí žádný úvěr, čímž by si ho hravě mohla dovolit.

„Nechceme se zadlužovat, když můžeme zaplatit najednou. V rezervě máme asi 20 milionů z minulých let. Co jsme schopní, platíme a s něčím nám pomáhají i dotace,“ vysvětluje ekonomka. Bechyňským se přitom nabízel splátkový kalendář. Kraj byl ochotný na doplacení celé částky čekat tři roky. Ani tuto výhodu Bechyňští nepřijali.

Dům po seniorech již má naplánované využití. Starosta Pavel Houdek jako první vidí stavbu kanceláří. „Potřebujeme kanceláře pro sousední městský úřad, s nímž budovu bezbariérově propojíme. Také jednáme, že by se sem z kulturního domu přestěhoval úřad práce a z bývalého domu služeb městská policie,“ upřesnil starosta s tím, že nepočítají s velkými stavebním změnami. I tyto náklady pak uhradí z rezervy města. Městská policie dosud sídlí v bývalém domě služeb. I s tímto objektem mají v Bechyni konkrétní plány. Stěhovat by se sem měla krajská Alšova jihočeská galerie. K tomu je ale ještě daleká cesta, neboť práce na uzpůsobení domu by podle předběžných odhadů mohly zabrat až tři roky. Bechyňští zastupitelé si souhlasili, že se domu vzdají a nechají ho bezúplatně na kraj převést, ale již odmítli finanční spoluúčast. „Bezúplatný převod byl nutný z důvodu, aby zřizovatel galerie mohl žádat o dotaci. Teď v červenci budou mít krajští radní jednání, kde by se mělo o rozhodnout, jestli k tomu kraj přistoupí,“ upřesnil Pavel Houdek.

Jak jsme již dříve informovali, o Bechyni projevil zájem vltavotýnský Domov sv. Anežky. Ředitel Jan Dudlíček tehdy upřesnil, že pro lidi s postižením, které se snaží začlenit do běžného života, by v bývalém seniorském domově uzpůsobili tři patra v zadním traktu. Zájem zařízení o poskytování služby v Bechyni trvá a starosta by už v září měl z Týna dostat studii k návrhu využití prostoru.