„Řekli jsme si, že na ceny prozatím nesáhneme. Zkusíme to kompenzovat z vlastních zdrojů. Během roku budeme situaci vyhodnocovat i z hlediska růstu nákladů na energie a vodu. Pak se uvidí,“ informoval včera jednatel TZMT Michal Véle.
Nechystají se ani žádné změny v otevírací době. „Už nyní máme otevřeno v maximální míře. Jen je dobré sledovat drobné změny v provozu na našich webových stránkách,“ doplnil Véle.
„Chodila bych do bazénu dál i kdyby podražili. Plavání miluju,“ tvrdí Jitka Dušková z Tábora. Když si porovná táborské vstupné s cenami ostatních bazénů v kraji, vychází jí plavečák v Táboře o něco hůř. „Je tu ale moderní zařízení, skvělá sauna, prostorné šatny. Jen mi vadí omezené hodiny pro veřejnost. A když už je plavání veřejné, byla bych pro, aby nám byl vyhrazen celý bazén. Abychom se o vodu nemuseli dělit třeba s triatlonisty,“ zmínila se plavkyně.
Občanům se však již několik let nabízí cesta, jak za vstupné ušetřit. Některé zdravotní pojišťovny dávají svým klientům příspěvek na plavání. „Členům Klubu pevného zdraví hradíme jednorázový motivační příspěvek na permanentku do bazénu ve výši 300 korun za rok. Členové klubu se zavazují, že budou pravidelně chodit na běžné preventivní prohlídky,“ uvedla Daniela Vopravilová z táborské pobočky VZP. Na plavání přispívá v různých formách také dalších šest z celkového počtu devíti pojišťoven.