Na déšť jsme připravení, potvrdila nám pořadatelka Baobabího léta Tereza Horváthová, která již pošesté připravila letní slavnost zaměřenou na každého diváka. Až do tmy se zakousne program, který se s přibývajícím časem více zaměření na dospělé. Celý den, kdy na festiválek pražilo slunce, byly hlavními diváky především děti.

Slavnost před šesti lety začínala v klášterní zahradě v Bechyni, jeden ročník se konal v Praze a pak objevil plovárnu u Jordánu v Táboře. Kde své scény rozbalí příští rok, není ještě jasné. Jordán podle všeho čeká bagrování.

"Ve hře máme dvě varianty - Červenou Lhotu, kde našikamarádi dělají kastelány a dlouho se již domlouváme, že by se tamtato akce mohla konat, nebostále mámeklášterní zahradu v Bechyni, kterou máme rádi a kde jsme začínali. Navíc to není daleko od Tábora, takže by s dopravou neměl být problém," naznačila organizátorka s tím, že v Táboře jinou vhodnou lokalitu "v centru a přitom mimo centrum" nenašli.

S uspokojením dodala, že ačkoli se nesnaží o megafestival, lidí chodí každý ročník víc. Ani letos nechybí spisovatelé, kteří nechají nahlédnout do svých knih, muzikanti i divadelníci a děti zabavují umělecké dílny. "Autorů tu máme hodně, například Jiřího Dvořáka, Dagmar Urbánkovou, která bude číst dospělým, z výtvarníků přijela například Eva Volfová nebo Tereza Říčařová. Jsem moc ráda, že přijelo divadýlky Teátro Rajdo z Českých Budějovic. Ti už tu byli loni a opět asi přetranformují klasickou pohádku.Navíc přivezou poetické pásmo Otakara Frikulína, což je českobudějovický objev, velmi zajímavý člověk,"láká na večerníprogram Tereza Horváthová.

Festiválek nepotěšil jen své věrné příznivce, mile překvapil i lidi, kteří se na Jordán přišli jen vykoupat. Kromě programu jim přišly vhod i grilované ryby. "Přišla jsem se s dcerou jen vykoupat a koukám, co se tu děje. Je to hezké zpestření, moc se mi líbil svérázný houslista," řekla Deníku Dana Tefrová.