„Hledal jsem zámek, který bude odpovídat pohádkovému bohatému království, kde budou velkolepé krásné interiéry,“ vysvětluje. Do Jindřichova Hradce umístí království královny Julie, kam se uchýlili podlí a vychytralí rádcové Ferenc a Lorenc. „Uvnitř zámku jim zřídíme kanceláře v renesančním stylu,“ plánuje režisér. K natáčení však filmaři využijí zámecké interiéry i exteriéry. V jihočeském městě stráví 14 dní.

Tajemství staré bambitky je jednou z nejúspěšnějších českých pohádek posledního desetiletí. Premiéra se uskutečnila na obrazovkách České televize 25. prosince 2011. Vidělo ji přes dva miliony diváků. Druhý díl přichází téměř po deseti letech.

Hlavními hrdiny stále zůstávají princ Jakub, z něhož se stal král, po boku mu bude sedět jeho Anička "Hrnčířka", nyní už královna. Její otec Karaba zůstal sám, ale ne na dlouho. „Cesta za vyvolenou jeho srdce bude trnitá," nastiňuje režisér. Děj pohádky se odehrává devět let poté, kdy se diváci s hrdiny setkali naposledy. Zápletka se tentokrát bude točit kolem kouzelného hrnku. „Nechali jsme se inspirovat pohádkou Hrnečku, vař,“ líčí Ivo Macharáček. Kouzelný předmět zneužijí ve svůj prospěch rádcové, aby se obohatili. „Budou prodávat lidem hrnky, které kouzelné nejsou,“ vysvětluje dál režisér a dodává: „V tomto směru jsme se inspirovali současnými prodejci zvanými šmejdi.“ A tak možná bude zapotřebí i bambitky.

Těšit se můžete na známé tváře jako na Tomáše Kluse, Kamilu Janovičovou, Jiřího Lábuse, Miroslava Vladyku a Ondřeje Vetchého. V roli královny Julie uvidíte Veroniku Khek Kubařovou. Maličkou princezničku Johanku, dceru Jakuba a Aničky, ztvární Valentýna Bečková, která má před kamerou už zkušenosti a byla vybraná na castingu.

Ani ve druhém díle nebudou chybět písně. Uslyšíte jich hned sedm. „Interpretem dvou bude Tomáš Klus, další bude společná a jedné je spoluautorem,“ přibližuje režisér.

Určitě se opět zasmějete. „Naším záměrem je, aby pohádka byla milá a zanechala v lidech hezký pocit,“ říká na závěr Ivo Macharáček. Tajemství staré bambitky 2 bude mít premiéru 9. prosince.