Do komunální politiky vstoupil v roce 1994 a dosud se jí nepustil. Je táborským i krajským zastupitelem, byl místostarostou města a před dvěma roky ho voliči poslali do Parlamentu.
Úspěch oslavil i při víkendových volbách. Ze všech kandidátů z Táborska dostal od voličů největší počet hlasů, přesně 1401.
Čím si vysvětlujete takovou oblíbenost u lidí?
Já ale hlavní důvod vidím v tom, že i jako strana jsme dostali nejvíc hlasů. A pak asi právě díky té komunální politice. Lidé mě tady znají.
A není to také v tom, že jste takový nenápadný politik?
Takhle bych to neviděl, to by pak měl počet získaných hlasů dopadnout naopak. Ale je pravda, a to vy víte sama, že jsem se do médií nikdy moc netlačil. Na druhou stranu se jim ale ani nevyhýbám. Těžko říct, že bych nikdy nevystupoval kontroverzně. Například když o mně vyšel jednostranný článek, tak jsem na něj reagoval a uváděl pravá fakta. Konflikty ale skutečně nevyhledávám, i když na druhou stranu se jich ani nebojím.
Takový výsledek ale těší, že?
Samozřejmě, koho by to netěšilo. Takže i mne moc těší, že pro mne hlasovalo tolik lidí. O to víc mne to zavazuje k tomu, abych je nezklamal.
Během politické dráhy jste už nasbíral hodně zkušeností; troufl byste si i na funkci hejtmana?
O tom jsem ani nepřemýšlel. Funkce hejtmana je hodně náročná, těžko říct. Zkrátka jsem o tom neuvažoval.
Jak jste ve štábu sociální demokracie oslavovali vítězství?
My všichni, kteří jsme byli zvoleni do zastupitelstva, jsme se v sobotu sešli v Budějovicích v našem, jak my říkáme, liďáku. Ti, co byli bez aut, si připili šampaňským. Já jsem řídil, a tak jsem nemohl.
Takže jste slavil až doma?
No, slavil… S manželkou jsme si večer otevřeli jednu lahvinku dobrého vína.
Letos vám bude šedesát. To znamená, že budete přesluhovat přes důchod. Uvažujete o něm?
Jak se říká, každý je stár, jak se cítí. Myslím, že tento věk ještě není pro politiku tak hrozný. Samozřejmě že nemohu hrát fotbal s dvacetiletými, ale v politice to tak do pětašedesáti jde zvládnout. Začínat s ní ale v tomto věku už není standardní a podle mě je to i dost pozdě.