„Stavba, která začne v pondělí 12. června 2023, bude mít za následek úplnou obousměrnou uzavírku silnice II/137 v místě mostu. Potrvá zhruba pět a půl měsíce do 26. listopadu 2023," upřesnil k dopravní komplikaci mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.

Jak doplnil, investice Jihočeského kraje zahrnuje nejenom demolici stávajícího a výstavbu nového mostu. „Pozitivní zprávou je, že součástí bude i chodník a cyklostezka. Součástí výstavby bude nové vozovkové souvrství, provedení izolace, záchytného bezpečnostního systému a oprava objízdných tras."

Řidiči ale musí počítat s řadou omezení, a to nejen na výpadovce z Tábora. „Stavbu mostu nelze technologicky provádět tak, že by byl uzavřen na silnici II/137 vždy pouze jeden jízdní pruh. V rámci stavby dojde také k demolici stávajícího mostu za úplné uzavírky dálnice D3," upozorňuje Luboš Dvořák s tím, že doprava na dálnici bude zastavena od soboty 17. června od 19 hodin do nedělní (18. 6.) 9. hodiny ranní. Během výstavby nového mostu budou platit další omezení provozu dálnice D3, ale už nebude zavřená úplně.

Naopak cesta mezi Táborem a Zálužím zůstane neprůjezdná bezmála půl roku. „Objízdná trasa pro běžnou dopravu ve směru Tábor – Mladá Vožice povede přes Čekanice směrem na Jeníčkovu Lhotu do Hlinice s napojením zpět na silnici II/137. V opačném směru Mladá Vožice – Tábor řidiči zvolí objízdnou trasa z Ratibořských Hor přes Dobronice u Chýnova na silnici I/19 (Chýnov-Tábor). Objízdná trasa pro autobusy MHD i linkové autobusy povede přes sousední most (napojený na komunikaci do školního statku Měšice) přes Záluží obousměrně. Obousměrně nebude obsluhována zastávka Tábor, Záluží u mostu. Ve směru autobusové nádraží bude umístěna náhradní zastávka v Záluží do prostoru v blízkosti stacionáře Klíček," upřesňuje mluvčí radnice.