„Naše akce stojí hodně peněz,“ předznamenává Roland Egger ze společnosti Atom〜stopp〜–atomfrei leben! (aal) a uvádí, že zaměstnávají dva profesionály a jednoho odvedence v civilní službě.
List píše, že v období od července 2006 do konce minulého roku 2007 disponoval aal podporami v celkové výši na čtvrt milionu eur.
Částkou 127 650 eury přispěla Protiatomová ofen〜zíva země Horní Rakousy, 78 000 eur přišlo z rozpočtu zemské podpory spolků a 43 500 od města Lince.
Utajení před Temelínem
Přesná čísla z uplynulých deseti let prý nebudou uváděna.
„Nechceme, aby provozovatel Temelína, ČEZ, přesně věděl, jaké prostředky mají jednotlivé spolky k dispozici,“ říká v článku Radko Pavlovec, protiatomový pověřenec zemské vlády.
Deník dodává, že od července 2006 jsou přesto na zemských internetových strán〜kách konkrétní částky uváděny. „Ve druhém pololetí 2009 se chce na financování asi patnácti podporovaných spolků v Horních Rakousích a v Česku podrobněji podívat zemský kontrolní úřad,“ píší OÖN.
K práci spolků poznamenávají, že je často namáhavá (nebo taky v překladu třeba “svízelná, trudná“ – pozn. Deník), a dokládají to konstatováním, že z patnácti naplánovaných akcí byly uskutečněny jen čtyři.
„Částečně musely být odřeknuty kvůli příliš malé účasti,“ uzavírá deník.
„Také protestní akce, jako například při veletrhu ve Welsu, nacházejí malou odezvu.“
(nmk)