Několik poĺicejních vozů se spuštěnými majáky sirazilo cestu Táborem.Anonym ohlásil, že ve 14 hodin vylétne do povětří spořitelna na ulici 9. května a několik pošt v Táboře.Místa policisté okamžitě obehnali zátarasy, pracoviště museli opustit všichni zaměstnanci i klienti.Ve 14 hodin se však žádný výbuch neozval. Přesto byli kriminalisté stále na místě, policisté z 9. května dopravu odkláněli do Havlíčkovy neboFarského ulice.

"Potřebovala jsem dceři do školy zajistit trvalé příkazy. Byla jsem zrovna u přepážky, když do haly spořitelny vešel šéf a řekl, že všichni musíme ven, protože je nahlášená bomba. Když jsem vycházela, už přijížděli policisté a celý blok obšancovali," říká očitý svědek Zdeňka Balíková z Měšic. Domnívá se, že si opět někdo udělal hloupý vtip.

Marie Voráčková, která bydlí v domě, jenž sousedí se spořitelnou, se domů nedostala. "Nepustili mne tam a říkali, ať počkám zhruba do půl třetí. Když jsem ale řekla, že mám doma syna, odvětili, že mne doprovodí a syna vyvedou." Z tohoto domu ale lidé evakuovaní nebyli.

Anonym se policistům ohlásil na telefon.

Krátce před 17. hodinou ukončili policisté prohlídku všech sedmi objektů s negativním výsledkem.Táborským kriminalistům pomáhali budějovičtí pyrotechnici se psem na vyhledávání výbušnin.

Jako první byl obnoven provoz spořitelny a pošt v centru a poté na periferiích města.