Neskutečnou radost má tříletá Anika Rypáčková z Radimovic u Želče, když jí maminka nebo tatínek posadí do nové speciální polohovací sedačky. Děvčátku, které je těžce tělesně postižené a pouze ležící, umožní být v sedu, držet hrudník i hlavičku, a tím pádem vidí na svět lépe. Zároveň také posiluje svaly. Deset minut v sedačce je pro ni jako pro dospělého člověk a hodina v posilovně. „Zatím trénujeme. Vždycky ji tam necháme deset minut, pak máme třeba hodinu pauzu. Je ale vidět, že je neskonale šťastná a my také,“ uvedla maminka Aniky Ivana Rypáčková.

K tomuto štěstí jste přispěli i vy, kteří jste navštívili Velikonoční benefici s Jesusem, posílali DMS a nebo jste byli na říjnovém dobročinném koncertě skupiny Pittband v Sudoměřicích u Tábora. Právě tam vybrané peníze posloužily rodině k tomu, aby mohla Anice tuto sedačku vyráběnou na zakázku dopřát. Stála 109 tisíc korun, polovinu hradila pojišťovna, druhou právě vy, kterým není osud druhých lhostejný. „Já všem srdečně děkuji a vážím si pomoci každého,“ uvádí Ivana Rypáčková.

Příští rok se chystá dobročinné akce na pomoc dětem podporovat.

S dcerou jezdí na léčbu do Egypta, která umožňuje Anice obrovské pokroky. „Paní doktorka tam dokázala zázrak, protože ji stáhla o čtyři centimetry kyčel jen injekcí a tady v republice jí chtěli lámat pánev,“ vypráví aktivní maminka. Už dnes si střádají, aby mohli příště do Egypta zase vyrazit. Každý rok tam by byl pro děvčátko obrovský přínos. „Tady Aniku zaškatulkovali jako totálního ležáka, se kterým nic nejde. Ale paní doktorka v Egyptě nám letos řekla, že ji na vozík dostane, že bude sedící a na to jsme se vlastně upnuli,“ prozradila dobrou zprávu Ivana Rypáčková.

Pokud se chcete o Anice a jejím osudu dozvědět více, navštivte webové stránky www.anika-rypackova.estranky.cz, které jí založila maminka.

Petra Novotná