Sokolská plovárna sice nepraskala ve švech, ale kdo přišel nelitovat. Dostatek místa, jen si člověk musel vybírat, kam si lehne. Po deštivých dnech byla půda dost promočená. Plavce neodradila ani teplota vody.


Kdo by si snad zapomněl jídlo a pití, nemusel zoufat. Stánek s občerstvením měl otevřeno. Eva Triebová za pultem si postěžovala na dosud nepříznivé počasí. Již několik týdnů byla připravena otevřít, ale nebylo pro koho. „Máme otevřeno teprve od včerejška. To tady bylo asi dvacet lidí. Dnes to vypadá s návštěvností o něco lépe,“ poznamenala s pohledem na nové příchozí.

Návštěvu plovárny se nenechala ujít Renata Bartáková. S knížkou na dece si libovala. Už byla i plavat. „Voda je sice studená, ale osvěžující,“ okomentovala své pocity. Občerstvení si vzala s sebou. Ani jí nenapadlo, že by stánek už mohl fungovat.
Jeho otevření si pochvalovala i skalní návštěvnice plovárny Alena Vavřincová.

Jako bývalý vodohospodář si čistotu vody a navíc funkční sprchy ocenil i Tomislav Pavlásek. Když to jde, návštěvě bazénu s chlorovanou vodou se s rodinou raději vyhne. Dává přednost přírodnímu koupání. Hlavně aby vydrželo podobné počasí a k vodě se dalo chodit častěji.

Předpověď na následující dny slibuje, že počasí stejného charakteru by mělo včetně vysokých teplot pokračovat.