Když projíždíte Táborem, nemůžete ji minout. Když ji objedete kolem dokola, nabije vás energií. Vyzkoušeli jsme si to na vlastní kůži.

„Lidé v průběhu Vánoc rozsvěcovali stromečky, my cyklokrosovou pyramidu," vypráví šéf Agentury Cyklistika Petr Balogh. 

Ten je se svými kolegy aktuálně v jednom kole. „Připravili jsme pětadvacet buněk, ty jsou určeny pro jednotlivé reprezentační týmy," popisuje své starosti, mezi které patřilo v uplynulých dnech také navážení pokladen. „To bylo v roce 2010 podobné," vrací se k průběhu předchozího MS v Táboře.

Odhadli byste, kolik metrů plotu musí pořadatelé před závodem připravit? „Osm a půl kilometru malého a dva kilometry velkého," napovídá Balogh.

Už před víkendem začali Táborští se stavbou nadchodu, který mine hlavní trasu. „Je důležité, aby lidé nechodili přes cílovou rovinku," vysvětlují organizátoři.

Most tak spojí dvě části táborské trati, na kterou bude naprosto ideální výhled z nově dostavěné tribuny. „Na tu se vejdou tři a půl tisíce fanoušků," napočítal komisař UCI.

Kdo bude mít štěstí, a najde si místo právě na smontované tribuně, bude mít závěr závodu jako na dlani. „Klad trati je v tom, že diváci mají přehled o celém průběhu závodu," zmiňují pořadatelé, kteří pečlivě chystají atraktivní MS 2015.