Pro všech 30 přihlášených krásek do letošního ročníku Miss Sezimovo Ústí, jehož partnerem se opět stává i Táborský deník, se pomalu přibližuje první zlomový okamžik. Všechny slečny se totiž do finálového galavečera nedostanou. Ten se v sále kina Spektrum bude konat 21. března, ale předcházet mu bude celý měsíc zkoušek a nácviků.

Nejdřív síto

Galavečer je vrcholem a bonbonkem na dortu pro ty nejlepší kandidátky na korunku. Na poslední schod jich vystoupá jen deset. Pro ostatní cesta skončí při neveřejném castingu.
„Ten se bude konat dvacátého února a porota při něm vybere dvanáct dívek, které postoupí do závěrečného kola, přičemž dvě z nich ale budou jen náhradnice," upřesnila za pořadatele, sezimoústecké kulturní středisko, PR manažerka Kateřina Nimrichtrová.

Porota bude vybírat ze 30 dívek, které se do soutěže mohly přihlásit z celé republiky. Většina z nich ale žije v táborském okresu. Hned po tomto výběru čeká šťastnou dvanáctku profesionální focení. Lucie Křížková vytvoří fotografie, které s finalistkami projdou celou anketou a prezentací, a to včetně hlasování na webu Táborského deníku.
„Přesné místo, kde se budou dívky fotit, jsme ještě nestanovili, záležet totiž bude i na počasí. Pokud by bylo hezky, šli bychom ven, aby dívky za sebou měly nějaké hezké pozadí. Jinak se focení odehraje v ateliéru," upřesňuje Kateřina Nimrichtrová. Po focení dívky čekají zkoušky šatů, nácvik chůze na pódiu, dostanou se ke kadeřnici a vizážistce, naučí se choreografii hlavního večera. 

Během galavečera, který bude uvádět Vladimír Hron, budou rozdány všechny tituly, především Miss Sezimovo Ústí. Dívky hrají o čtrnáctidenní pronájem auta, telefon, fotoaparát nebo tablet, nejkrásnější dívka Táborského deníku si odnese malý šperk.

V roce 2013 si všechny tituly odnesla jediná kandidátka, a sice tehdy patnáctiletá studentka táborské průmyslové školy Kamila Kučerová ze Sezimova Ústí. Stala se Miss Táborského deníku, Miss sympatie a nakonec jí náležela i korunka a titul Miss Sezimova Ústí.

Titul vicemiss porota udělila Tereze Šedivé a z druhé vicemiss se radovala Zuzana Straková, obě z Tábora. Blahopřát vítězkám přijela i Česká vicemiss z roku 2009 Tereza Budková.
Také letos sezimoústecká kráska zasedne v porotě, která bude rozhodovat o vítězce. Korunku ji přijede nasadit Kamila Kučerová.