VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Táborsko

13.2.2018

Podělte se o fotografie z vašich masopustů

Jižní Čechy - Máte už masopustní veselí za sebou, nebo se na ně teprve chystáte? Určitě by byla škoda neuchovat snímky právě od vás a nepodělit se o ně s ostatními.

13.2.2018

Své první tablo získají prvňáčci ze Sudoměřic u Bechyně

Sudoměřice u Bechyně - Táborský deník pokračuje v představování nejmladších školáčků. Své první tablo ve středečním tištěném vydání dostanou děti ze ZŠ v Sudoměřicích u Bechyně.

13.2.2018

Města zavádí plošný zákaz hazardních her

Táborsko - Města na Táborsku omezují výherní automaty.

13.2.2018

Malšice zavedly pro své obyvatele službu mobilního rozhlasu

Malšice – Obyvatelé Malšic a přidružených obcí mohou nově využít službu Mobilní rozhlas, díky které jim neunikne žádná významná zpráva o aktuálním dění v katastru.

13.2.2018

V noci mrazy, přes den nad nulou

Jižní Čechy – Noční teploty pod bodem mrazu, přes den kolem 2 °C. Tak vypadá předpověď počasí na následující dny.

13.2.2018

Orlická přehrada na suchu nebude

Písecko – Orlík bude v roce 2019 úplně vypuštěný. S touto informací se na redakci Píseckého deníku obrátil jeden ze čtenářů s tím, že se mezi lidmi od vody šíří panika.

12.2.2018

Zloděj se vloupal do sklepních kójí

Sezimovo Ústí - Policisté pátrají po zloději, který v době mezi nedělní půl osmou až devátou hodinou večerní vnikl do sklepních prostor domu číslo 422 v ulici 9. května v Sezimově Ústí.

12.2.2018

Rodinné centrum Radost přichystalo masopustní průvod

Tábor – Rodinné centrum Radost pořádá masopustní průvod pro rodiny s dětmi. Vyjde v úterý od 15.30 hodin ze Žižkova náměstí, cíl je na náměstí T. G. M. Maškary, řehtačky, pokličky či bubínky vítány!

12.2.2018

MAS Krajina srdce pomůže podnikatelům i živnostníkům

Táborsko – Živnostníci a podnikatelé, neziskové organizace i spolky mohou požádat o dotace, jež bude MAS Krajina srdce rozdělovat během letošního roku.

12.2.2018

OBRAZEM: Střelnice se ocitla v opojném zajetí chutí a vůní přírodních vín

Tábor – Spolkový dům Střelnice včera praskal ve švech. Na svědomí to měl obrovský zájem obyvatel i návštěvníků Tábora o ojedinělou přehlídku řemeslných vín.

12.2.2018

Pozvánka do Senátu se cestou někde zatoulala

Hrazany – Třetím starostou z Písecka, který je ve volené funkci přes dvacet let, je starosta Hrazan Luboš Bolek (na snímku). I když je jeho jméno na seznamu Senátu ČR mezi pozvanými starosty, pozvánka se nejspíš někde zatoulala.

12.2.2018

OBRAZEM: Přece nebudu jen koukat, taky si trošku hrábnu

Lipno nad Vltavou - Unikátní extrémní závod Lipno Ice Marathon potřetí startoval v Černé v Pošumaví.

12.2.2018

Týden asi začne slabým sněžením

Jižní Čechy – Do našeho kraje se začne od západu rozšiřovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po ránu se místy objeví náledí.

11.2.2018

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

11.2.2018

OBRAZEM: Veřejná bezpečnost zatkla Babiše za dohledu prezidenta

Skalice – Masopustní tradice ve Skalici, jejíž zrod sahá až do období před druhou světovou válkou, zapsala letos do své historie už šestačtyřicátou kapitolu. A bylo u toho znovu pořádně rušno.

11.2.2018

OBRAZEM: Sportovci tleskají staronovému králi: titul obhájil Martin Šonka

Tábor - Na pomyslný trůn ankety Nejúspěšnější sportovec Táborska za rok 2017 usedl letecký akrobat Martin Šonka. Obhájil tak titul z předchozího roku, kdy navíc ovládl i anketu v rámci celého Jihočeského kraje.

10.2.2018

Nový kamerový systém ve Veselí nad Lužnicí přináší první výsledky

Veselí nad Lužnicí - Na bezpečí a klidný život ve Veselí nad Lužnicí dohlíží od prvních lednových dnů nově nainstalovaný kamerový systém. Pro město představuje vítanou pomoc.

10.2.2018

Venkov už moc netáhne, lidé se stěhují za prací do měst

Jižní Čechy - Zatímco před vznikem samostatného Československa žil na českém venkově zhruba stejný počet lidí jako ve městech, za poslední století se situace dramaticky proměnila.

10.2.2018

Lékařská pohotovost na Táborsku

Táborsko - Přinášíme přehled, kam zajít o víkendu k lékaři.

9.2.2018

Rybník Nový zahájil svou ozdravnou kúru

Soběslav - Unikátní přírodní památka u Soběslavi, která je útočištěm vzácných druhů flóry i fauny, má za sebou první přípravné procedury na cestě za odbahněním a redukcí rákosových ploch.

9.2.2018

Střelnice uvede festival vína

Tábor - Jednodenní přehlídka řemeslných vín od 25 vinařů z Čech, Moravy, Slovenska, Rakouska a Francie, se bude konat v neděli ve spolkovém domě Střelnice v Táboře.

9.2.2018

OBRAZEM: Začíná olympiáda, žáci přišli do školy v dresech

Jindřichův Hradec/ANKETA/ – Pestrá škála dresů v českých národních barvách, symboly olympijského hnutí, bojové pokřiky jako na stadionech. Taková byla páteční atmosféra na jindřichohradecké 5. základní škole na sídlišti Vajgar.

8.2.2018

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

8.2.2018

Rozvoji Sezimova Ústí pomohl především J. A. Baťa a závod Kovosvit

Sezimovo Ústí - Sezimovo Ústí se nachází v těsné blízkosti Tábora a společně s Planou nad Lužnicí tvoří aglomeraci, která je druhou největší v Jihočeském kraji.

8.2.2018

Na co zajít do kina

Táborsko - Přinášíme přehled programu kin.

8.2.2018

Velký Bratr se stále dívá. Hra simuluje život v totalitě

Jindřichův Hradec – Vítejte v Blahónii, v zemi, kde se střetává Strana s odbojem. V čele Strany, která určuje chod země, stojí Velký Bratr. Odbojáři se snaží její ideály pošpinit a svrhnout její představitele…

8.2.2018

Na motorové rikše prosvištěl Indií

Tábor – V rámci cyklu Barevný čtvrtek tentokrát zavítá do Divadla Oskara Nedbala Martin Hamouz z Brna.

7.2.2018

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

7.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme osud stadionu Svépomoc

Tábor - V pátek 9. února pokračuje v tištěném Táborském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. Tentokrát se zaměříme na osudy fotbalového stadionu Svépomoc.

7.2.2018

Hradeckem v noci projede souprava s nadměrným nákladem

Jindřichohradecko, Jižní Čechy - Ve středu večer se z Brna na cestu do Německa vypraví dvě vozidla s nadměrným nákladem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT