VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Táborsko

5.5.2018

Lékařská pohotovost na Táborsku

Táborsko - Přinášíme přehled, kam zajít o víkendu k lékaři.

4.5.2018

Moraveč přivítá veterány už podesáté

Moraveč - Jubilejní desátý Sraz veteránů pořádá v sobotu Sbor dobrovolných hasičů Moraveč.

4.5.2018

O cestách po Mexiku a Guatemale promluví Jan Toušek

Planá nad Lužnicí - První pátek v měsíci se v přednáškovém sále na plánské Faře tradičně nese v duchu cestování.

4.5.2018

Spektrum představí výstavu o včelách a včelařství

Sezimovo Ústí - ZO Český svaz včelařů Tábor ve spolupráci s Městským střediskem kultury a sportu v Sezimově Ústí zvou na výstavu o včelách medonosných, jejíž slavnostní otevření se koná ve středu 9. května od 17 hodin v sezimovoústecké galerii Spektrum.

4.5.2018

OBRAZEM: Nadšenci i tvůrci se sjeli do Třeboně

Třeboň – Již po sedmnácté přijeli do Třeboně na Anifilm, festival animovaného filmu, turisté, filmoví nadšenci, studenti filmových škol i sami tvůrci z České republiky, ale i ze zahraničí.

3.5.2018

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled posledních rozloučení v okrese.

3.5.2018

Sokolská plovárna v Táboře má na kontě další cenný úspěch

Tábor – Sokolská plovárna slaví další cenný triumf. Už v loňském roce dominovala v soutěži nových staveb nebo rozsáhlých obnov Presta, kdy získala titul Jihočeská prestižní stavba za celkovou obnovu zchátralého stavu.

3.5.2018

Čarodějnice na Táborsku? Klid, který snad ani nepamatují

Táborsko – Poslední dubnová noční služba nepatří u hasičů, policistů ani zdravotníků k oblíbeným položkám jejich pracovního kalendáře. Příliv nepříjemných událostí spojených s pálením čarodějnic se však letos na Táborsku nekonal.

3.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát historie kulturního domu v Bechyni

Bechyně - V pátek pokračuje v tištěném Táborském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

3.5.2018

Problém havranů při besedě v jámě lvové opět rozbouřil emoce

Tábor – Více než šest desítek lidí dorazilo ve středu v podvečer na besedu o problematice havraních kolonií v Táboře. Setkání vesměs roztrpčených občanů se zástupci města mělo podle očekávání hodně třaskavý průběh.

2.5.2018

Desky o umělcích budou především informativní

Český Krumlov – Návrh dlouholeté průvodkyně Věry Pazderkové, který podpořila i petice občanů, vzalo město za své a pracuje na jeho realizaci.

2.5.2018

Dvě třídy chotovinské školky projdou o prázdninách náročnou rekonstrukce

Chotoviny – Většina školských zařízení a jejich obyvatel si bude už za necelé dva měsíce užívat prázdninového odpočinku, zato mateřská škola v Chotovinách prožije pořádně hektické léto.

2.5.2018

Bude teplo, ale přijdou i bouřky

Jižní Čechy – Nad střední Evropou se od noci na středu vlní frontální rozhraní, oddělující studený vzduch na západě od teplého na východě Evropy.

1.5.2018

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Výsledky - za dlouho a špatné

České Budějovice - Přijímací testy na osmiletá gymnázia obsahovaly v části češtiny a literatury chybu.

1.5.2018

OBRAZEM: Májka zdobí i Jistebnici, na kopci Majdalena vlády čarodějnice

Jistebnice – Tradiční čarodějnický kolorit i se vztyčením májky zavítal v pondělí také do Jistebnice. Akce se konala už podeváté pod pořadatelskými otěžemi spolku SEKS (Spolek emancipovaných kluků sympaťáků).

1.5.2018

OBRAZEM: V Košicích vyrazily děti na stezku odvahy za čarodějným pokladem

Košice – Už druhým rokem se v Košicích na návsi slaví čarodějnice a vždy je to slavnost velkolepá. Všechno mají ve své režii místní dobrovolní hasiči společně s obcí. Staví se samozřejmě máj, opékají špekáčky a pálí na hranici nejošklivější čarodějnice.

1.5.2018

Týraný Marley jde ve středu pod kudlu

České Budějovice – Měsíc pečuje provozovatel útulku Animal Rescue Vladimír Kössl ve svém domě o čtyřměsíčního křížence labradora Marleyho z Prachatic, kterého bývalý majitel krutě týral.

1.5.2018

OBRAZEM: Soběslavští chasníci letos poprvé vztyčili máj u hradu

Soběslav – Letos tradiční máj stavěla Soběslavská chasa mladá poprvé na nádvoří hradu Hláska v Jirsíkově ulici.

1.5.2018

Zmije se zatoulala do skladu v Sezimově Ústí, zpět do přírody ji pomohli hasiči

Sezimovo Ústí - Zajímavý zásah, který nikterak nekorespondoval s obvyklými čarodějnickými starostmi, řešila profesionální jednotka hasičů ze stanice Tábor.

1.5.2018

OBRAZEM: Tučapští vsadili na tradiční vztyčení máje, náves pohltila zábava

Tučapy - Tradiční májka nově zdobí také náves v Tučapech. Čarodějnické veselí, které pondělní akci provázelo, si nenechaly ujít děti ani dospělí. Pro ty končily čarodějnice jak jinak než u ohně, a také svěží taneční zábavou s kapelou Fresh band.

1.5.2018

Chyba v testech ohrozila přijímačky na gymnázia

České Budějovice – Letošní přijímačky na osmiletá gymnázia mohla nepříjemně ovlivnit chyba v celostátních testech, které připravila organizace Cermat.

30.4.2018

Anifilm: Psí ostrov a 3D Animace

Třeboň – V úterý 1. května začíná v Třeboni mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm.

30.4.2018

Neměli bychom za vjezd do centra platit nic, říká Krumlovačka

Český Krumlov – Jedno auto za dvacet vteřin vjíždí do pěší zóny v centru města, jak vyplynulo z loňské dopravní studie. Město proto chtělo od 1. května vjezd zásadně omezit mezi 10. a 16. hodinou. To ale vyvolalo vlnu nevole, zejména mezi zdejšími podnikateli, a tak se rada rozhodla platnost posunout na říjen.

30.4.2018

Nečekané! Odbahnění unikátního rybníku Nový u Soběslavi už je u konce

Soběslav – Odbahnění rybníka Nový, unikátní přírodní památky u Soběslavi, se řadí k nejostřeji sledovaným akcím na Táborsku.

30.4.2018

OBRAZEM: Kvilda se změnila v bitevní pole

Kvilda - Události druhé světové války si připomněli Kvildští.

30.4.2018

OBRAZEM: V Lomu se už popáté ujaly vlády všemocné čarodějnice

Lom u Tábora – Když se vydáte v dnešních dnech na výlet asi pět kilometrů od Plané nad Lužnicí, překvapí vás rázem téměř pohádková vesnice.

29.4.2018

OBRAZEM: Julie z Husince má titul Mladý hrdina

Husinec – Dvanáctiletá Julie Dolejšová z Husince zabránila téměř jisté nehodě a zachránila tak svého čtyřletého bratra Šimona. Když ho ve středu 4. dubna vedla tak jako každý den do mateřské školy, brášku málem srazilo auto.

28.4.2018

Loutkohrátky udělaly z náměsti Mikuláše z Husi centrum dětské radosti

Tábor – Náměstí Mikuláše z Husi v Táboře patřilo v sobotu po poledni dětem a jejich doprovodu. Do tohoto malebného koutu Tábora je přilákal premiérový ročník akce nazvané Loutkohrátky.

28.4.2018

Krumlovští zastupitelé dali sto tisíc projektu UNES-CO

Český Krumlov - Žádná řežba, ale poklidná, ač více než hodinová debata se vedla na čtvrtečním zastupitelstvu, které schválilo příspěvek sto tisíc korun na katalog UNES-CO. Ty půjdou na českou verzi katalogu. Projekt Kateřiny Šedé bude reprezentovat Česko na mezinárodním bienále architektury v Benátkách.

28.4.2018

Jaro s sebou přináší výzvu od myslivců: buďme k přírodě co nejšetrněji

Táborsko - Probudivší se jaro přináší myslivcům další povinnosti v péči nejen o zvěř i ostatní živočichy v přírodě.

28.4.2018

OBRAZEM: Pálava vyplula poprvé po Vltavě

Hluboká nad Vlt. – Osobní loď Pálava pro 35 osob, kterou společnost Jihočeská plavební koupila letos v březnu, v pátek poprvé vyplula po Vltavě z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou.

28.4.2018

OBRAZEM: Filmová akademie ocenila režiséra Františka Filipa

Písek – Filmová akademie Miroslava Ondříčka (FAMO) v Písku pozvala písecké zastupitele na prohlídku svých prostor. Při této příležitosti navštívil školu také známý režisér, čerstvý držitel Ceny Thálie a písecký rodák František Filip, který byl jmenován čestným členem umělecké rady FAMO v Písku.

28.4.2018

Zdravotní klauni si udělali jedinou jihočeskou zastávku v Táboře a pobavil

Tábor – Zdravotní klauni opět rozvážejí radost a smích do míst, která nemohou navštěvovat pravidelně.

28.4.2018

V neděli se ohřejeme. Má být až 29 °C

Jižní Čechy – Rozkvetlé sady stromů mohou teď lidé spatřit na mnoha místech regionu. Slunečné počasí s teplotami nad 20 °C přírodě jednoduše svědčí. Další takový krásný den nás navíc čeká už v neděli.

27.4.2018

EXKLUZIVNĚ: Sportovní halu brání pět tisíc podpisů

České Budějovice - Přes pět tisíc podpisů je shromážděno pod peticí, která brání současnou Sportovní halu ve Stromovce v Českých Budějovicích před zbouráním.

27.4.2018

Rolničkové dny vrcholí, pomohou ke koupi nového mikrobusu?

Planá nad Lužnicí - Lidé v ulicích Plané nad Lužnicí mohli v tomto týdnu narazit na dvě dvojice dívek oblečených do žlutých triček.

27.4.2018

Venkovní bazén bude k dispozici už od května

Tábor - S prvním květnovým dnem se pro táborskou veřejnost i sportovní kluby otevírají brány venkovního bazénu.

27.4.2018

V Letech se diskutovalo o podobě nového památníku na místě vepřína

Lety - "Jsem rád, že stát konečně prasečák vykoupil. Chtěl bych, aby místní lidé věděli, že necítíme žádnou zášť k obci, jak by si někdo mohl myslet, když jsme tu s aktivisty z Konexe blokovali vstup do prasečí farmy," uvedl za pozůstalé po obětech letského romského tábora Josef Miker ve středu 25. dubna na veřejné debatě v kulturním domě v Letech na Písecku. Účastníci debaty na téma podoby nového památníku, kterou pořádalo Muzeum romské kultury, tu zaplnili celý sál.

27.4.2018

Dům gobelínů představí dílo Jaroslavy Pešicové

Jindřichův Hradec – Jaroslava Pešicová. Tak zní jméno jedné z jindřichohradeckých legend tapiserie a textilnictví vůbec. A právě díla této autorky, která zemřela v roce 2015, se už od soboty představí v podobě výstavy v prostorách jindřichohradeckého Domu gobelínů.

27.4.2018

Pozor na místní přízemní mrazíky

Jižní Čechy – Ač předpověď pátečních nočních teplot říká, že naměříme 5 až 2 °C, přesto se mohou místy vyskytnout přízemní mrazíky.

27.4.2018

OBRAZEM: Hradba vyrostla na Lipensku

Lipensko - Na Lipensku v těchto dnech končí největší cvičení záložáků v dějinách armády Hradba 2018. Účastní se ho 1400 žen a mužů ze 14 pěších rot. 

27.4.2018

Pozor, čarodějnice už brzy přiletí i na jih

Jižní Čechy - Jsou noci, kdy temné síly mají velkou moc. Takovou je Valpuržina noc z 30. dubna na 1. května, kdy se udržuje tradice pálení čarodějnic neboli bosorek, které létají na koštěti.

26.4.2018

EXKLUZIVNĚ: Porotcům chutnaly obyčejné věci, třeba sádlo

České Budějovice – Zapomeňte na iberské salámy či parmské šunky. Favority soutěže o získání titulu Chutná hezky Jihočesky jsou v posledních letech regionální výrobky.

26.4.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme historii Sezimova Ústí

Sezimovo Ústí - V pátek pokračuje v tištěném Táborském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

26.4.2018

Role investora výstavby nové sportovní haly přechází na Chýnovskou majetkovou

Chýnov – Výstavba nové sportovní haly na místě zbouraného historického pivovaru z roku 1581 je v Chýnově žhavým tématem. Nejvýraznější stavební počin posledních let počítá s investicí zhruba 57 miliónů korun.

26.4.2018

OBRAZEM: Přístroje za miliony hodnotí najednou až tisíc položek

České Budějovice – Nové přístroje za více než 24 milionů korun posunuly nyní vědce z českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR (BCAV) mezi evropskou i světovou špičku ve výzkumu metabolismu – látkové přeměny.

26.4.2018

OBRAZEM: Banánovky knih vozili na náměstí dodávkou

České Budějovice – Ve středu 24. dubna začal Literární festival Literatura žije!, který zahajuje tradičně sbírka knih Pošli knihu dál. Odnést si odtud můžete, kolik knih chcete.

26.4.2018

Novinky Lipna: Volejbal, ptačí budky a králíci

Lipno – V areálu Lipno začíná letní sezona v sobotu slavnostním otevřením zábavního parku pro celou rodinu Království lesa.

26.4.2018

Písek bude mít chytré autobusové nádraží

Písek – Kdo někdy jezdil hromadnou dopravou, určitě to zná. Přiběhnete na nádraží na minutu přesně v čas odjezdu a autobus nikde. Už odjel? Ještě nejel?

26.4.2018

Počasí: Po teplém Markovi zazebe

Jižní Čechy – Po teplém Markovi záhy zebe. To platí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT