Dopadly volby podle očekávání? Zástupci kterých stran by mohli vládnout městu z pozice radních? A kdo bude příštím starostou? Na to jsme se ptali osobností z regionu.

Petra Plemlová, podnikatelka, majitelka firmy Unuodesign (Jihočeská firma roku 2017), Tábor. Petra Plemlová, podnikatelka, majitelka firmy Unuodesign (Jihočeská firma roku 2017), Tábor:
"Neočekávala jsem, že to takhle dopadne. Mrzí mě hlavně to, že se do zastupitelstva nedostala TOP 09. Jinak mám ale radost z úspěchu pirátů. Volby do zastupitelstva ale nejsou tak úplně o barvách stran, ale o konkrétních lidech. Proto mě mrzí neúspěch topky, hodně mě zaujal jejich lídr Kryštof Kothbauer. Mladý člověk se širokým rozhledem, ale strana, za níž kandiduje už není tak silná, aby mu zajistila místo v zastupitelstvu. Jinak mě potěšilo, že piráti skončili třetí. Sice jim zatím chybí zkušenost s politikou - a politika je řemeslo - ale tak jak jejich budoucí zastupitele znám, jsou to čestní lidé se správnými cíli."
Tereza Horváthová, spisovatelka a nakladatelka, Tábor. Tereza Horváthová, spisovatelka:  
"Myslím, že výsledek odráží to, jak někteří lidé během uplynulých čtyř let pracovali. Zároveň to odráží i velkou volební kampaň, kterou uskupení dělala. Dílčím způsobem jsem spokojená. Nejde mi ani tak o stranickost, jako o lidi, se kterými se bude dobře pracovat. A to se stalo. Zajímavé se mi zdá to, že oslabili komunisté a ČSSD, tedy klasičtí hráči táborské scény. Ale je to dobře a do zastupitelstva se tak dostala nová krev. Vždycky mě také zajímají preferenční hlasy, opět se objevují stejní lidé, mají tedy důvěru voličů. Teď bude zajímavé, kdo se zhostí starostenského postu. Od toho se to bude všechno odvíjet. Tady to už tak jednoznačné není. Je škoda, že lidé, kteří dostanou hodně preferenčních hlasů, do toho nakonec nejdou."
Jaroslav Zvěřina, sexuolog, Tábor Jaroslav Zvěřina, sexuolog:
"Nevím. Sám jsem zvědavý, co z toho chlapci upečou, protože to nevypadá na výraznou převahu nikoho. Tak jsem to asi i čekal, protože nemám pocit, že to tu má někdo pod palcem tak, že by dominoval. Proto je to hodně roztříštěné. Doufám, že v sestavě budou osobnosti, které vědí, oč v komunální politice jde. Někdy mám trochu strach z nových subjektů, jako jsou třeba piráti, kteří o ní podle mě moc nevědí a mohou mít pocit, že je vše jednoduché. Ze svých zkušeností ale vím, že komunální politika tak jednoduchá není. I tyto subjekty by proto měly sázet na odborníky, kteří už v komunální politice něčím prošli."
Václav Klecanda. Václav Klecanda, lídr táborských pirátů: !Převažuje spokojenost i když on trochu mířil výše. "Náš výsledek považujeme za úspěch."
Komunální volby 2018 Tábor Kryštof Kothbauer, lídr táborské TOP09: "Ve volebním štábu zavládlo velké zklamání. Náš volební výsledek je špatný. Vliv měla velká politická roztříštěnost."