Na závěr obnovy sídliště čekali tři roky.
„Je to tu konečně hezké, hlavně hřiště pro děti se mi líbí,“ hodnotila mladá maminka Monika Zahradilová.
Oprava sídliště, kde žije 1616 lidí, začala v roce 2005 první etapou. Ta si vyžádala 14,7 milionu korun. „Z této částky jsme měli pět milionů z dotace,“ upřesnil Karel Hotový z odboru rozvoje.
V následujícím roce se dělníci a stroje na sídliště vrátili. Včera již starostka Hana Randová s ředitelem firmy Stavby silnic a železnic (která zakázku na oživení a modernizaci sídliště získala) Zdenkem Novákem mohli přestřihnout slavnostní pásku.
Druhá etapa revitalizace spotřebovala 17,5 milionu korun, z toho šest činila dotace.
„Hlavně bych chtěl poděkovat občanům, že byli trpěliví, protože každá stavba je pro okolí zátěží,“ vzkázal včera ředitel dodavatelské firmy.
Zanedbaná táborská sídliště se tak postavila na nohy. Město již investovalo do oprav všech tří sídlišť, zbývá jen dokončit zadní část Pražského sídliště.
„I na tomto Náchodském sídlišti jsme již kompletně vyměnili všechny staré dlažební kostky za zámkovou dlažbu, obnovili zeleň, osadili sem nové lavičky a dle evropských standardů zrekonstruovali stávající dětské hřiště,“ vyjmenovala Randová některé z realizovaných změn.