V národním kole ekologické soutěže Enersol bodoval i student táborské průmyslovky s kritikou bioplynové stanice.

Minulý týden si jihočeská výprava dojela do Otrokovic pro vítězství. Osmičlenné družstvo studentů jihočeských středních škol zvítězilo v konkurenci deseti krajů. Zásluhu na tom měly projekty Tomáše Reichla z písecké a Marka Palána z táborské průmyslové školy. „Rozhodně to nebylo nic lehkého. Na soutěži byla velká konkurence, všechny projekty byly kvalitní,“ zhodnotil finále Palán.

V Otrokovicích představil svou práci Bioplynová stanice Nedvědice, v níž popisuje neefektivnost provozu tohoto zařízení. Vítězství napomohl i výkon zbylých členů týmu v testu odborných znalostí. Celkově Jihočeši vybojovali 8313 bodů. Za sebou nechali Liberec a Středočeský kraj.

Vítězství Jihočechů pro táborskou průmyslovou školu znamená zároveň přijetí zodpovědnosti vést družstvo České republiky na mezinárodních konferencích v Trnavě a v Brně.

Kapitánem družstva byl jmenován ředitel průmyslovky a regionálního centra projektu Enersol Marcel Gause.
„Roli kapitána budu zastávat již potřetí a i tentokrát je to pocta pro mě i pro Jihočeský kraj, protože podobnou úspěšností se v projektu nemůže pochlubit žádný z ostatních krajů. Úroveň prací i prezentací neustále stoupá,“ zhodnotil Marcel Gause.