Předchozí
1 z 9
Další

1Zdroj: Deník / Redakce

Třiatřicetiletá Eva Davidová pracuje jako grafička u táborské společnosti Unuodesign. Grafika je její vášní, obor vystudovala a již 15 let se mu úspěšně věnuje. Je vdaná a má čtyřletou dceru Adélu, která je jí největší inspirací. Miluje běh, který ji uvolní a pak přichází i nové nápady.

2Zdroj: Deník / Redakce

Neumím si představit jinou práci, vždy jsem měla hlavu plnou spousty věcí, nápadů a příběhů, takže mě těší, že je mohu přenést na papír. Většinou už když mi klienti říkají své představy, rovnou si v hlavě skládám “plakát”. K současnému zaměstnání jsem se dostala náhodou, hned po mateřské dovolené, kdy jsem si řekla, že je na čase změnit pole působnosti a vydat se směrem, který jsem v té době ještě neznala.

3Zdroj: Deník / Redakce

V Unuu byla hlavním požadavkem produktová fotografie a focení látek. S fotografií jsem do té doby měla jen málo zkušeností, ale vzala jsem to jako výzvu. Nakonec se stejně ukázalo, že já a grafika jsme si souzeni. Mojí ústřední pracovní činností je tvorba potisků na látky, vymýšlíme nové vzory a kolekce, tvořím bannery na e-shopy, tiskoviny, letáky, visačky a dárky pro naše zákaznice.

4Zdroj: Deník / Redakce

V současné době pracujeme na větším projektu - a to tvorbu nového e-shopu pro slovenský web, takže práce na mém postu je opravdu rozmanitá. Inspirací je především moje malá dcera, jelikož i já jsem jedna z maminek, které u nás nakupují.

5Zdroj: Deník / Redakce

Vzhledem k tomu, že jsem v podstatě cílová skupina, tak to jde samo. Hlavně téma jako takové - děti, maminky, dětské vzory a kresby je pro mě, jak říkám za odměnu. Výhodou je i to, že mohu pracovat v podstatě kdekoliv, stačí mi pouze počítač, velký monitor a vzorník barev.

6Zdroj: Deník / Redakce

Díky mé zaměstnavatelce mám i možnost občas pracovat z domova, takže v době koronavirové nebyl problém řešit mojí práci jako home office. Jelikož mám ale kolem sebe ráda lidi a jsem tvor velice společenský, tak izolace mi příliš nevyhovovala. Jsem raději na pracovišti mezi svými kolegy.

7Zdroj: Deník / Redakce

Věnuji se barevnému a rozmanitému tématu a takovou má i povahu, takže o múzu v mém případě nikdy nebyla nouze. Až si kolikrát říkám, jestli už to není na hraně, jestli jsem ten banner třeba nepřepálila, ale ve většině případů je moje šéfová nadšená a má smysl pro humor a improvizaci.

8Zdroj: Deník / Redakce

Koníčků je spousta. Největším motorem je moje rodina, trávíme spolu volný čas - cestujeme a objevujeme krásy světa. Jsem člověk tisíce řemesel, hlavně když se něco tvoří. Mám ráda veškeré ruční práce, pletení, vyšívání, malování, šiji si oblečení pro sebe i dceru Adélu, což je v mém zaměstnání obrovskou výhodou a spojují se mi přirozeně koníčky s profesí.

9Zdroj: Deník / Redakce

S kamarádkou máme založené stránky na sociální síti Evka a Evka, kde se věnujeme tvorbě a prodeji dekorativních věnců pro radost. Velice ráda a hodně běhám - i do práce. Je to veliký relax a dá se u toho vypnout a nabrat nová inspirace. Pro mě je běhání ventilem od všech negativních emocí a stresu. Díky práci v Unuo jsem si rozšířila obzory, našla nové přátele a hlavně dělám stále to, co mě baví a naplňuje.