V době od 31. března do 7. dubna 2015 došlo k další krádeži v prostoru 66,3 kilometru dálnice ve směru na České Budějovice. Zloději tentokrát demontovali a odvezli 19 kusů svodidel v celkové délce 76 metrů. Hmotná škoda byla odhadnuta na částku 125 000 korun. Policisté opět žádají každého, kdo si mohl v prostoru účelových komunikací koridoru dálnice D3 severně od Tábora všimnout v souvislosti s uvedenými krádežemi jakéhokoliv podezřelého dění, aby své informace sdělil. 

Havárie nákladního vozidla omezila průjezd obcí na téměř 4 hodiny

ChýnovVe středu 8. 4. havarovala na hlavním silničním tahu I/19 na průjezdu městem Chýnovem nákladní souprava. Řidič vozidla projíždějící obcí ve směru od Tábora na Pelhřimov, při projíždění levotočivé zatáčky v prostoru u místního rybníčku nepřizpůsobil svou rychlost, vyjel mimo komunikaci, kde narazil do betonových svodidel, která povalil a tahač převrátil na bok. Velkým štěstím bylo, že v tu dobu nešel po chodníku za svodidly žádný chodec. Další obrovským štěstím byla skutečnost, že převrácený tahač jen o centimetry minul u silnice stojící rodinný dům. Náraz tak poškodil „pouze" svodidla, plynovou přípojku domu a oplocení pozemku. Rovněž řidič nákladní soupravy vyvázl z nehody bez zranění. Na místě společně s policisty zasahovala jednotka hasičského záchranného sboru. Silniční úsek v místě nehody byl uzavřen. Policisté odkláněli osobní vozidla po místních objízdných trasách. Souhrnná hmotná škoda na vozidle, dopravním značením, plynové přípojce a oplocení domu byla odhadnuta na částku 230 000 korun. Odborná zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče byla negativní. 

Přibývá případů krádeží jízdních kol

Tábor – Neznámý pachatel se vloupal do dvou sklepních kójí domu v Herlošově ulici v Táboře. Po násilném vniknutí do vnitřních prostor zde odcizil dvě horská jízdní kola. Navíc přibral i LCD monitor stříbrné barvy a dva reproduktory černé barvy. Majitelům způsobil celkovou škodu ve výši 12 500 korun. Po zloději či zlodějích, stejně jako odcizených jízdních kolech a elektronice, pátrají policisté táborského obvodního oddělení.

Zloděj se vloupal do garáže a odcizil dvě sady pneumatik

Veselí nad Lužnicí – Období „přezouvání" aut je bohužel i obdobím zvýšeného počtu případů krádeží kompletních sad kol s pneumatikami. Policisté pátrají po zloději, který se vloupal do jedné z řadových garáží v ulici U Lužnice na jižním okraji Veselí nad Lužnicí. Po násilném vstupu zde odcizil dvě kompletní sady kol na osobní vozidla, a to čtyři kusy letních pneumatik na „hliníkových" discích a další čtyři letní pneumatiky na „plechových" discích. Majiteli způsobil celkovou hmotnou škodu ve výši bezmála 16 000 korun.

Kradl kov ve sběrně, aby jej mohl prodat v jiné sběrně

Soběslav – Mnozí zloději kovů již nesbírají, kde se dá, ale jdou krást přímo do výkupů sběrných surovin. Policisté zadrželi místního muže středního věku, který v závěru března ukradl v jedné z místních sběren druhotných surovin na bezmála 30 kg hliníkového materiálu a začátkem dubna jej prodal do jiné místní sběrny. Přišel si tím na částku 737 korun. Takovéhoto jednání se nedopustil poprvé a byl za něj již v posledních třech letech odsouzen a potrestán. I nyní ho čeká soud. Vzhledem k předcházející trestné činnosti je ohrožen až trestem odnětí svobody na dobu od šesti měsíců do tří let.