Ani ve svátek nezůstali na suchu

 Tábor - Pět bezdomovců v pátek odpoledne odhalila městská kamera při požívání alkoholu v parku U Popraviště v ulici Kpt. Jaroše. Protože na tomto místě platí tak zvaná suchá vyhláška, neboli je v zoně, kde se nesmí pít, strážníci bezdomovcům alkohol zabavili a jejich přestupek předali ke správnímu řízení. „Devětadvacetiletá žena se navíc bude zpovídat z porušení další vyhlášky, neboť nechala svého psa volně pobíhat po parku," doplnil k události Pavel Šimek.

Alkohol hrál roli i při potyčce mezi dvěma muži v baru Na Kopečku na Soběslavské ulici, kam si strážníky přivolala obsluha 9. května v půl druhé ráno. Sice už v době příjezdu bylo po incidentu, ale strážníci jednomu z účastníků potyčky přivolali záchranku, která jej převezla k ošetření. Správní orgán města případ projedná jako přestupek proti občanskému soužití.

U silnice ve stopě D3 chybí další svodidla

Tábor - Jak skutečnosti ukazují, svodidla u obslužných komunikací v koridoru dálnice D3 jsou oblíbeným artiklem zlodějů. Pracovníci Správy a údržby silnic nehlásili, že v prvním květnovém týdnu zmizelo dalších osm kusů pásnic, tentokrát přímo v úseku katastru Tábora. Hmotná škoda je odhadnuta na částku 40 tisíc korun. Jak již bylo uvedeno, nejedná se o první případ. Policie proto znovu žádá každého, kdo si mohl v prostoru účelových komunikací koridoru dálnice D3 na Táborsku všimnout v souvislosti s uvedenými krádežemi jakéhokoliv podezřelého dění, aby své informace předal táborským policistům na služebně v Divadelní ulici v Táboře, nebo je zavolal na číslo 974 238 700, případně 158.