Zloději pohonných hmot se opět přihlásili. Je vidět, že na prázdniny nemají ani pomyšlení. Policisté na Táborsku šetří další dva případy navrtání palivových nádrží osobních aut, z nichž pachatelé odčerpávají benzín. „V nedávné době k těmto útokům docházelo především v menších obcích na Veselsku, Soběslavsku a Mladovožicku. Tentokrát se však zloději odvážili přímo do Tábora," upřesňuje mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek s tím, že během pátku operovali pachatelé na parkovišti ve Zborovské ulici na Pražském sídlišti, kde si vyhlédli dvě felicie. Z nádrží si odčerpali benzín za zhruba tisíc korun. Daleko větší škodu však zanechali na poškozených autech. Přesáhla částku deseti tisíc korun.

Policisté nyní žádají každého, kdo by mohl poskytnout informace k objasnění uvedených případů, aby se s nimi vydal na policejní služebnu nebo volal linku 158.
Případní svědci mohou přispět informacemi jak z místa činu, kde se pohybovaly podezřelé osoby, které mohly upoutat tím, že si za nestandardních okolností přelévaly benzín z kanystrů nebo jiných podobných nádob do aut. Případně mohli takto získaný produkt nabízet k prodeji.

„Zároveň žádáme očité svědky dění, které nasvědčuje, že dochází k uvedené trestné činnosti, aby sami nezasahovali, pouze ho okamžitě oznámili cestou linky číslo 158 a vlastní zákrok nechali na policistech. Důležité je zloděje chytit, nikoliv pouze vyplašit," radí Miroslav Doubek.