Každoročně s příchodem sezóny letních dovolených začínají policisté řešit případy krádeží věcí ze stanů a rekreačních chatek v autokempech. "Abyste nebyli nepříjemně zaskočeni a překvapeni tím, že se stanete obětí zloděje, je třeba mít stále na paměti, že stan ani rekreační chatka se nedá zabezpečit jako dům," uvedla policejní mluvčí Lenka Pokorná a přidala případ ze soboty 1. července.

Pro zloděje je totiž velice snadné věci ze stanu ukrást, a to i v době, kdy někdo ve stanu spí. O tom se přesvědčilo několik rekreantů, kteří si přijeli odpočinout na Táborsko. "Neznámý pachatel kradl v sobotu v noci v jednom z kempů v Roudné. Postupně vnikl do čtyřech stanů. Ze tří odcizil z nalezených peněženek peníze a dále speciální otvírací nůž značky Goldsteel," popsala Lenka Pokorná. Ve čtvrtém stanu ho jeden z bydlících vyrušil a zloděj vzal nohy na ramena. Po zloději teď pátrají soběslavští policisté.

Na třídě 9. května v Táboře v sobotu 1. července večer mělo dojít ke rvačce a střelbě z plynové pistole.
Střelba v Táboře. U konfliktu skupiny osob zasahovaly čtyři hlídky policie

Policisté radí, jak minimalizovat nebezpečí okradení:
Na dovolenou si neberte cenné věci, a když není vyhnutí a vzít si je musíte, nenechávejte je bez dozoru.
Stan i chatku vždy řádně uzamkněte (zip stanu na příklad visacím zámkem) a to i v noci, když uvnitř spíte.
Při nocování mějte všechny cenné věci, doklady, klíče od auta a finanční hotovost u sebe. Ve stanu je ukládejte k hlavě a ne k nohám. Nenechávejte je v žádném případě v předsíňce stanu či chatky.
Cenné věci, finanční hotovost, osobní doklady nebo platební karty nenechávejte bez dozoru ani uložené ve vozidle. Mějte na paměti, že auto není trezor.
Nevozte s sebou větší finanční hotovost, pokud možno, plaťte platební kartou. PIN kód k bankovním kartám nikdy nemějte uložen u karty.
Pokud je v recepci kempu možnost uložení cenných věcí do trezoru, využijte této služby.  Zdroj: Policie ČR