Mobil podle policejního mluvčího Miroslava Doubka majitelka ztratila 8. září mezi pátou a šestou hodinou odpolední v prostoru mezi obchodním domem Penny Market a kulturním domem ve Veselí nad Lužnicí. Do současnosti ho nikdo neodevzdal ani nevrátil. Majitelka odhadla svou škodu na 10 tisíc korun.

"Povinností každého je nález odevzdat nejlépe přímo majiteli. Pokud na něj není kontakt, tak na příslušném městském úřadu, případně na služebně Policie ČR. V opačném případě se z nálezce stane pachatel přečinu zatajení věci," upozorňuje Miroslav Doubek. Trestní zákoník za takové jednání stanoví, mimo jiného, trest odnětí svobody až na dva roky.

Případ šetří policisté místního obvodního oddělení Veselí nad Lužnicí. "Žádáme tímto každého, kdo se v dané době v uvedeném prostoru nacházel a mohl si všimnout osoby, která zde telefon nalezla, případně by měl k uvedenému skutku další důvodné informace, aby své poznatky předal policistům veselského obvodního oddělení na jejich služebně na náměstí T. G. Masaryka či telefonní lince 974 238 760," vyzývá mluvčí.