Jak informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, policisté z obvodního oddělení Sezimovo Ústí vyjeli v pondělí 25. července na jednu stavbu nedaleko obce Košice, kam je zavolal oznamovatel s tím, že tam došlo ke krádeži. "Policisté na místě činu zjistili, že pachatel v přesně nezjištěné době, někdy od pátku 22. do pondělí 25. července nejprve vnikl do kabiny zde zaparkovaného mini rypadla a následně ho uvedl do provozu," popsala s tím, že jeho záměr byl jasný.

Chtěl uvolnit tři pracovní lžíce bagru včetně rychloupínacího mechanismu značky JCB. "Za pomoci ramena a opěrné radličky se mu to povedlo a poté lžíce odcizil," doplnila Schwarzová. Způsobil tak škodu ve výši 60 tisíc korun. Policisté po pachateli nyní intenzivně pátrají.

Dlouhodobý spor o sjezd k motocentru bratrů Bratránkových je u konce. Nejvyšší správní soud dospěl k závěru, že vyvlastnění je nezbytné.
Soud potvrdil vyvlastnění pozemků u D3. Dokončení dálnice u Tábora nic nebrání

Nenechavce hledá i majitel minibagru pomocí sociální sítě. Lžíce z bagru zmizely na nové zastávce v Doubí u Tábora.

Podle jím zveřejněných informací jde konkrétně o lžíce z bagru JCB 19C-1 (300mm; 500mm; naklápěcí svahovka a rychloupínák včetně čepů). Všechny lžíce originál JCB, 300mm lžíce byla upravena a byl přidán třetí zub a celý spodek líce byl vyztužen přidaným plátkem hardoxu o tloušťce 10-15mm. Lžíce 500 mm byla zespod značně poškozena od zatloukání zemnících tyčí. "V případě jakýchkoli informací, které nám pomohou dopadnout pachatele bude náležet patřičná finanční odměna," vzkazuje prostřednictvím sociální sítě.