Českobudějovickým kriminalistům se podařilo v pondělí předat usnesení o zahájení trestního stíhání muži (51 let) z Prahy, který v květnu loňského roku měl spáchat trestný čin podvodu. Podle policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové se muž po smrti své příbuzné rozhodl, že jí zařídí pohřeb.

"Navštívil jednu českobudějovickou pohřební službu, kde podepsal smlouvu o pohřbu, který se pak uskutečnil na konci května. Faktura byla vystavena na částku téměř 19 tisíc korun. Už v době jejího podpisu však obviněný věděl, že ji nebude moci zaplatit. Nebyl totiž zaměstnán a proti jeho osobě bylo vedeno celkem osm pravomocných exekucí s celkovou aktuálně vymáhanou částkou ve výši bezmála 400 tisíc korun," popsala začátek podvodu policejní mluvčí.

Ilustrační foto.
Jezdec na elektrokoloběžce srazil chodkyni a ujel, policie hledá svědky

S majitelem pohřební služby muž podle ní následně přestal komunikovat. Ten se proto obrátil na policii. V říjnu loňského roku bylo zahájeno trestní stíhání.

"Pachatel však zmizel a tak mu nebylo možné usnesení doručit, proto po něm bylo vyhlášeno pátrání a soudem byl vydán příkaz k jeho zadržení. V pondělí 10. ledna spadla pomyslná klec, když sedl obviněný do automobilu svého známého, který k jeho smůle spáchal v Praze přestupek v dopravě. Místní policisté, kteří událost řešili, zjistili, že spolujezdcem je hledaný muž, zadrželi ho a následně byl eskortován do Českých Budějovic, kde si jej převzali kriminalisté. Ti mu předali usnesení o zahájení trestního stíhání a v současné době je obviněný stíhán na svobodě," pokračovala Štěpánka Schwarzová a dodala, že muži v případě prokázání viny až dvouletý pobyt za mřížemi.