Doklady totožnosti ukázaly, že řidič je Rumun a spolujezdec ze Srbska. Po prověření osádky vozidla v příslušných evidencích se uplatnil čich psího drogového experta, jenž označil úkryt, ve kterém byly schovány balíčky s hnědým práškem reagujícím při narkotestu pozitivně na heroin. Celníci zakázanou látku zajistili a případ předali k řešení policii. Zásilka by na českém trhu hodila přes čtyři miliony korun.

Podle mluvčího Celního úřadu pro Jihočeský kraj Emanuela Breichy tento rok mobilní celníci při kontrolách na jihočeských silnicích a železnici zajistili omamné a psychotropní látky již ve dvaceti případech, nejčastěji to byla marihuana a pervitin. Jeden řidič převážející metamfetamin měl navíc kvůli násilné trestné činnosti zakázán vstup do celého schengenského prostoru.

V detekci drog a výbušnin celníci využívají nejmodernější techniku jako např. Itemiser 4DX-CEP. Ten dokáže během několika sekund odhalit i stopové množství omamných a psychotropních látek v nákladu zboží, zavazadlech i na oblečení či na lidské kůži.