Mladý život vyhasl v noci ve čtvrtek, dívka z Českobudějovicka žila v Třebišti s podezřelým v jedné domácnosti. "Muž je v současné době umístěn v policejní cele. Kriminalisté na případu intenzivně pracují a zjišťují veškeré jeho okolnosti a motiv pachatele," informoval policejní mluvčí Milan Bajcura.

VZTAHOVÉ PROBLÉMY

Krajští kriminalisté koncem minulého týdne obvinili zmiňovaného muže ze zločinu vraždy. "Motivem tohoto závažného zločinu byly pravděpodobně vztahové problémy dvojice," doplnil zjištěné informace.

Policisté také podali státnímu zástupci podnět na umístění obviněného do vazby. "Soud návrh akceptoval a obviněný muž je v současné době ve vyšetřovací vazbě," upřesnil Milan Bajcura.

CESTOVALI AUTOBUSEM

V rámci vyšetřování se policie rozhodla také obrátit na očité svědky z řad veřejnosti. "Kdo z vás minulou středu 12. února v době kolem sedmnácté hodiny v obci Želeč a okolí přišel do kontaktu s dvojicí - mladým mužem a ženou, popřípadně byl požádán o odvoz vozidlem, nebo se s nimi v Želči setkal po vystoupení z autobusu z Tábora, ať nás kontaktuje na lince 158," uzavřel vyjádření.