Zloději opět vykradli dodávku a garáž

Hlasivo/Tábor - Neznámý pachatel nebo pachatelé vykradli dodávku zaparkovanou v obci Hlasivo a garáž sloužící jako sklad nářadí v ulici Kpt. Nálepky v Táboře. K podobnému přečinu došlo už v počátku tohoto týdne a i tentokrát zloději odcizili vrtačky, rozbrusy, elektrické pily, závitořezy, ohýbačky, svářečky a tak dále. Hodnota odcizeného nářadí z nákladní dodávky dosáhla částky 60 tisíc korun, škoda způsobená ve skladu v Táboře byla odhadnuta na přibližně 8 tisíc korun. Od začátku tohoto měsíce tak bylo na Táborsku odcizeno nářadí za bezmála 100 tisíc korun. Policisté proto nabádají řemeslníky či firmy, aby zabezpečení svého nářadí věnovali maximální pozornost.

Policisté opět odchytili několik podnapilých mladistvých

Tábor - Dvě hlídky městské policie se o tomto víkendu opět soustředily na večerní kontrolu mladistvých, a to na Pražském Sídlišti. V průběhu akce strážníci objevili celkem deset dětí mladších osmnácti let, které požily alkoholické nápoje, převážně pivo. Výsledky provedených dechových zkoušek se pohybovaly v rozpětí 0,2 - 1,8 promile. Tři z podnapilých dětí si museli na místě vyzvednout jejich rodiče. V blokovém řízení byl na místě projednán přestupek mladíka (18), který podal alkoholický drink své přítelkyni na diskotéce Milenium. Další pokutu za přestupek si vysloužil jeden z kontrolovaných hochů (17), když nechtěl strážníkům sdělit svou totožnost.

Agresivní útočnice napadla jinou ženu

Tábor - Policejní hlídku si přivolala zraněná žena, která byla v baru ve Vančurově ulici napadena jinou ženou. Ta jí způsobila krvácející zranění na čele. Značně podnapilou agresorku strážníci nalezli polonahou pod barem. Strážníci museli použít donucovacích prostředků a agresorku zpacifikovat a následně předvést na oddělení PČR, potože se zdráhala sdělit svou totožnost. V dechu této šestatřicetileté útočnice bylo naměřeno 1,6 promile alkoholu v krvi. Od převozu na záchytku ji zachránil její přítel, který si ji převzal do své péče. Z přestupku proti občanskému soužití se bude dotyčná zpovídat u správního orgánu.

Babička bloudila ulicemi

Tábor - Krátce po páté hodině ráno zastavila hlídku ve Vančurově ulici skupinka osob, která tam našla zmatenou stařenku. Dezorientovaná babička (95) neustále uváděla, že jde od příbuzných a nemůže najít své bydliště. Strážníci zjistili, že žena bydlí nedaleko a dovezli ji domů.

Muž oslňoval letadla laserem

Tábor - Městskou policii kontaktovala žena, kterou v lokalitě Maredova Vrchu oslnil laserový paprsek. Ten vycházel z balkonu bytu nedalekého domu. Jeho intenzita byla tak silná, že žena na okamžik přestala vidět. Strážníci zjistili, že neznámá osoba opakovaně mířila stejným paprskem na letadla v době večerního létání nad Táborem. Operační středisko městské policie kontaktovalo odpovědného zástupce Aeroklubu Tábor, který potvrdil, že v minulých dnech skutečně došlo k oslnění několika pilotů. Strážníci následně lokalizovali inkriminovaný byt, z něhož paprsek vycházel, a totožnost muže zjistili. Případ poté předali PČR pro podezření ze spáchání trestného činu.