Nezvaná návštěva

Tábor – Táborští policisté pátrají po nezvané návštěvě jedné ze zahradních chatek v údolí Tismenického potoka v prostoru pod Tržním náměstím v Táboře. Pachatel se tam vloupal v době mezi šestou hodinou večerní neděle 13. září a půl sedmou hodinou večerní následujícího dne. Po násilném vstupu chatu prohledal, rozházel či vyházel zde zanechané věci, snědl uložené potraviny a vypil láhev červeného vína. Dle prvotního šetření nic dalšího neodcizil, i tak majiteli způsobil hmotnou škodu ve výši do jednoho tisíce korun. Svým jednáním se dopustil hned dvou trestných činů, a to přečinů krádeže a porušování domovní svobody. V případě dopadení mu hrozí soud a trest až odnětí svobody na dobu až tří let.

Dobrá práce policistů

Soběslav – Krátce před sedmou hodinou večera 15. září vyjížděly policejní hlídky do obce Myslkovice na Soběslavsku, kde majitel domu oznámil, že právě ve svém domě přistihl zloděje. Tomu se však z místa činu podařilo utéct. K případu přijíždějící policisté si proto důsledně všímali osob, které cestou k místu činu zahlédli. Jejich intuice je nasměrovala na mladíka, kterého zahlédli na cestě do vedlejší obce. Po zjištění dalších informací z místa činu se jedna hlídka neprodleně vydala po jeho stopě. Jak se ukázalo, intuice byla správná. Při pátrání po uvedené osobě ve vedlejší obci Sedlečko u Soběslavi policisté mladíka zadrželi, a to ve chvíli, kdy se vloupával do jednoho z místních domů. Jeho další cesta tak vedla na policejní služebnu.

Následné šetření ukázalo, že zadržený mladík (25) z Českokrumlovska má ze sebou, i přes svůj mladý věk, již pestrou trestní minulost. Případ si dnešního dne převzali táborští kriminalisté, kteří prověří, zda mladík nemá na svědomí i další obdobné skutky na Táborsku či jinde. Jen za již uvedené přečiny krádeže a porušování domovní svobody jej opět čeká soud, kde bude ohrožen až trestem odnětí svobody na dobu až tří let.

Z místa nehody ujel

Tábor – Táborští dopravní policisté se obrací na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci při šetření dopravní události. Neznámý pachatel, s největší pravděpodobností jiný řidič, poškodil svou jízdou automobil, který stál v době od čtvrté hodiny odpolední v pondělí 14. září do deváté hodiny dopolední následujícího dne zaparkovaný před domem číslo 2796 v Sofijské ulici na Sídlišti nad Lužnicí v Táboře. Událost však neřešil, neoznámil a z místa nehody odjel.

Jakékoliv informace k uvedenému skutku, a to jak k upřesnění doby nehody, tak zejména k ustanovení vozidla či totožnosti jeho řidiče, přivítají dopravní policisté na své služebně v budově Územního odboru Policie ČR na Soběslavské ulici číslo 2763 v Táboře, telefonním čísle 974 238 250, případně policejní lince číslo 158.

Torzo dělostřeleckého granátu

Bechyně – Krátce po deváté hodině dopolední včerejšího dne přijali policisté informaci, dle které byl v lesním masivu na Bechyňsku nalezen částečně ze země vyčnívající předmět, připomínající vojenskou munici. Na místo se okamžitě dostavila hlídka místního obvodního oddělení, která potvrdila, že se skutečně může jednat o vojenskou munici a prostor nálezu bezpečně zajistila. Následně přivolaný policejní pyrotechnik pak potvrdil, že se skutečně jedná o torzo dělostřeleckého granátu ráže 75 mm. Nález odborně zajistil a bezpečně převezl k následné likvidaci. Policie opětovně připomíná a důsledně varuje, aby každý, kdo nalezne jakýkoliv předmět, připomínající vojenskou munici, s ním nijak nemanipuloval, pouze zajistil prostor proti nežádoucímu vstupu dalších osob a o nálezu neprodleně informoval policii cestou linky číslo 158.

Krádež motorové nafty

Chýnov – Policie pátrá po zloději či zlodějích, kteří v blíže neurčené době od 8. do 17. září vnikli na oplocený a uzavřený pozemek firmy, sídlící v Krátké ulici v Chýnově, kde ze zde odstaveného nákladního vozidla po násilném překonání víčka nádrže odcizili na 500 litrů motorové nafty. Vlastní krádeží a poškozením automobilu způsobili majiteli škodu ve výši odhadem 15 tisíc korun. Případ šetří policisté. Jakékoliv poznatky k uvedenému případu, ať již z okolí místa působiště firmy, tak k případné podezřelé nabídce prodeje motorové nafty, sdělte prosím policistům na jejich služebně v Chýnově, na telefonních číslech 974 238 770, 974 238 730, případně cestou policejní linky číslo 158.

Řídil s „trojkou" v krvi

Tábor – Krátce před sedmou hodinou večer 16. září  zadrželi táborští policisté řidiče, který na Vožické ulici v Táboře řídil vozidlo pod vlivem alkoholu. Následná opakovaná odborná zkouška potvrdila v dechu řidiče hladinu 3, 04 promile alkoholu. Další jízda mu byla pochopitelně zakázána. Následné šetření ukázalo, že uvedený muž (38) není držitelem řidičského oprávnění.
Jeho jednání bude mít dohru před soudem. Zodpovídat se bude ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Mimo jiné mu hrozí trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku.
Takovéto situace ohrožují majetek, zdraví či přímo životy ostatních účastníků silničního provozu.