Posprejovaný vagon

Tábor – Policisté pátrají po vandalovi či vandalech, kteří v době uplynulého víkendu  z 6. na 7. června posprejovali celý bok vagonu motorového vlaku, odstaveného v depu vlakového nádraží ve Veselí nad Lužnicí. Nevítaní „umělci" způsobili škodu ve výši odhadem 

6 tisíc korun. Svým jednáním se dopustili trestného činu, a to přečinu poškození cizí věci. V případě dopadení je čeká soud a trest, mimo jiné, až odnětí svobody na dobu až jednoho roku.

Na trase Tábor – Soběslav – Veselí nad Lužnicí se nejedná o ojedinělý případ. Jakékoliv poznatky, které by přispěly k odhalení a dopadení sprejerů, přivítají policisté na svých služebnách, v tomto konkrétním případě na náměstí T. G. Masaryka ve Veselí nad Lužnicí, telefonní lince 974 238 760, případně lince číslo 158.

Zloději čokolády

Tábor – Policie hledá dvojici zlodějů, která krátce po půl třetí hodině odpolední ve čtvrtek 4. června kradla v obchodním domě Lidl na Soběslavské ulici v Táboře. Pachatelé si v prodejně do nákupního vozíku naložili na 304 čokolád značky Bellarom a 64 kusů čokolády KinderJoy vajíček, vše v celkové hodnotě přes 18 tisíc korun. S lupem se přiblížili ke vstupnímu turniketu a vyčkali na vhodnou chvíli, kdy byl přicházejícími zákazníky otevřen. Rychle vyjeli ven na parkoviště a začali překládat čokolády do kufru svého vozu. Jejich počínání si však všimli zaměstnanci prodejny a vyběhli za pachateli na parkoviště. Zloději na nic již nečekali, naskočili do auta a z místa rychle ujeli. Nestačili však zavřít víko zavazadlového prostoru a část čokolád se tak při rozjezdu z vozu vysypala.

Dle získaného popisu byl jedním z pachatelů muž ve věku 25 – 30 let, sportovní, asi 180 cm vysoké postavy, světle hnědých vlasů. Oblečen byl do trička s krátkým rukávem a ¾ kalhot. Popis druhého z pachatelů nebyl upřesněn, neboť ten již seděl za volantem osobního vozu Audi, zřejmě staršího typu A8, v provedení sedan. To, že se pachatelé na čin připravili, dokazuje i skutečnost, že na vozidle byly namontovány registrační značky z jiného automobilu.
Žádáme tímto další svědky, kteří byli v uvedenou dobu na parkovišti této prodejny a mohli by tak k popisu pachatelů a jejich vozidlu poskytnout další poznatky, stejně jako každého, kdo by k uvedenému skutku mohl poskytnout další informace, zejména co se týče obdobných případů u jiných prodeje a rovněž nabídky prodeje uvedených druhů čokolád, aby své poznatky předal policistům na jejich služebně v Divadelní ulici v Táboře, telefonním čísle 974 238 700, případně cestou policejní linky číslo 158.

Nátlakový způsob prodeje

Tábor – Nátlakový způsob prodeje měl na vlastní kůži zažít sedmnáctiletý mladík v Táboře. Okolo půl deváté hodiny dopoledne ve středu 3. června jej dle jeho oznámení oslovil u obchodního domu Penny Market v Purkyňově ulici v Táboře neznámý muž. Vnutil mu tři voňavky a pod pohrůžkou použití násilí jej vyzval k zaplacení. Mladík mu ze strachu vydal finanční částku v řádu stovek korun, kterou měl u sebe. To však prodejci nestačilo. Následně mladíka donutil vybrat z nedalekého bankomatu u pošty u táborského vlakového nádraží další finanční částku v řádu tisíců korun a tu mu sebrat.

Dle získaného popisu byl prodejcem muž snědé pleti ve věku přibližně 50 let, statné, asi 180 cm vysoké a 110 kg vážící postavy, krátkých, tmavých vlasů. Oblečen byl do tmavého trika s krátkým rukávem a tmavých dlouhých kalhot. Hovořit měl špatnou slovenštinou s cizím přízvukem.
Vyzýváme tímto každého, kdo se uvedené dne (středa, 3. června) v době mezi půl devátou a devátou hodinou dopoledne pohyboval v okolí Penny Marketu v Purkyňově ulici a dále pak v blízkosti pošty u táborského vlakového nádraží, kde mohl dotčené osoby potkat a k uvedenému skutku tak poskytnout další poznatky, stejně jako každého, kdo byl takovýmto způsobem prodeje osloven, aby své informace předal táborským kriminalistům na jejich služebně v budově Územního odboru PČR Tábor na Soběslavské ulici číslo 2763, na telefonním čísle 974 238 457, případně cestou policejní linky číslo 158.

Za volantem s „trojkou" v krvi

Tábor – Krátce před sedmou hodinou večerní 3. června vyjížděli táborští dopravní policisté k nehodě do Farského ulice v Táboře. Mladý (25) řidič osobního vozidla Škoda Octavia zde při projíždění levotočivé zatáčky narazil do zaparkovaného automobilu. Jak policisté okamžitě zjistili, příčina byla zřejmá. Řidič usedl za volant svého vozu po požití alkoholu, kdy následná odborná zkouška potvrdila hladinu alkoholu ve výši 3,06 promile. Hmotná škoda na vozidlech byla odhadnuta na souhrnnou částku 25 tisíc korun. Řidič je tak důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Čeká jej soud, kde si vedle peněžitého trestu nebo zákazu činnosti může vyslechnout až trest odnětí svobody na dobu šesti měsíců až tří let.

Koho potkáte na silnici

Tábor – Táborští dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení proti muži (31) ze Soběslavska. Ten se v jediném okamžiku dopustil hned několikanásobného porušení zákona. Krátce před půlnocí dne 18. května jel po silnici třetí třídy u obce Mažice na nepřihlášeném motocyklu bez registračních značek, pod vlivem alkoholu s hladinou přes 2 promile, v době, kdy mu byl uložen trest, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a navíc při projíždění zatáčky vyjel mimo komunikaci, kde havaroval. Nyní jej čeká soud, kde si může vyslechnout až trest odnětí svobody na dobu až tří let.

Nález munice

Tábor – Sezimvo Ústí – Krátce před devátou hodinou dopoledne včerejšího dne jsme přijali oznámení o nálezu vojenské munice. Ta byla objevena při vyklízení sklepní kóje jednoho z panelových domů v Sezimově Ústí II. Policejní hlídka, která se na místo neprodleně dostavila, provedla z důvodu možného uložení i další munice bezpečnostní opatření, kdy byli obyvatelé domu o nálezu informováni a byl jim zakázán přístup do sklepních prostor.Na místo přivolaní policejní pyrotechnici již ale další munici na místě nenalezli a k následné bezpečné likvidaci tak odvezli pouze prvotně nalezený náboj ráže 20 mm, který byl používán jako redukovaná střela pro cvičnou střelbu z tanku.

Jak je zřejmé, munici můžeme nalézt nejen v lesích, v rybnících či na půdách starých domů, ale i ve sklepních prostorách paneláků. Opětovně připomínáme, že jakýkoliv nález, který by jen připomínal vojenskou municí, je nutné zanechat na místě, nemanipulovat s ním a nález okamžitě oznámit Policii ČR.

Poškození vozidel

Soběslav - Policie pátrá po pachateli, který v době po půlnoci neděle dne 31. května poškodil v ulici Dolní Příkopy v Soběslavi hned tři zde zaparkovaná auta. Svou agresi zaměřil na vnější zpětná zrcátka. Na vozu Škoda Octavia způsobil škodu ve výši odhadem 2 tisíce korun, na Peugeotu 306 ve výši odhadem 3 tisíce korun a na BMW v hodnotě 7 a půl tisíce korun.

Svým jednáním se tak dopustil trestného činu, a to přečinu poškození cizí věci. V případě dopadení jej čeká soud a trest, mimo jiné, až odnětí svobody na dobu až jednoho roku.

Po pachateli pátrají policisté místního obvodního oddělení. Jakékoliv informace, které by přispěly k jeho dopadení, přivítají na své služebně na Palackého ulici či telefonní lince 974 238 740.

Krádež dřeva

Tábor – Pokácené duby, které majitel nestačil zpracovat a odvézt z pozemku ve svahu u železničního koridoru v Táboře, padly do oka zloději. V blíže neurčené době čtrnácti dnů před 29. květnem odcizil dva kmeny o průměru 60 cm v celkové délce 19 metrů. Z dalšího pokáceného stromu pak uřízl jeho korunu. Majitel odhadl svou škodu na částku 10 tisíc korun. Případ šetří policisté místního obvodního oddělení.

Okradl cizince

Bechyně – Obdobný případ, jako šetřili táborští policisté v jednom z kempů na svém teritoriu, řeší i bechyňští policisté. I na kulturně společenskou akci Eurogames Dragster, pořádanou o uplynulém víkendu na ploše letiště v katastru obce Hodonice na Bechyňsku, se vypravil zloděj. V době od půl druhé do půl čtvrté hodiny nad ránem v sobotu dne 30. května vnikl do dvou zde zaparkovaných nezamčených vozidel. Z jednoho automobilu odcizil fotoaparát značky Nikon 5100 s objektivem Nikon AFX a paměťovou kartou DS 32 GB, z nedaleko zaparkovaného autobusu pak dva mobilní telefony značek Sony X-peria Z3 a Samsumg Galaxy S2 a navíc i finanční hotovost v eurech. Návštěvníkům z Německa způsobil celkovou škodu ve výši bezmála 40 tisíc korun. Na pobyt v Čechách tak nebudou mít zřejmě hezké vzpomínky.

Krádež v kempu

Tábor – Pátráme po zloději, který v časných ranních hodinách pátku a uplynulého víkendu (29. - 31. června) kradl v jednom z kempů na Táborsku. V době mezi třetí a šestou hodinou vnikl do dvou chatek, kde z první z nich odcizil mobilní telefon značky Samsung Galaxy S4, z druhé pak další mobilní telefon značky iPhone, v jehož pouzdře měl majitel navíc odloženou i finanční hotovost a platební karty. To vše v době, kdy poškození v chatkách spali. Pachateli krádež usnadnili tím, že dveře chatek nechali odemčené. Svou celkovou škodu odhadli na částku 18 tisíc korun. Případ šetří policisté táborského obvodního oddělení.