Krádež vloupáním do rekreačního objektu

Tábor – Val – Pátrání probíhá po pachateli, který se v blíže neurčené době od 20. června do 7. července vloupal do jednoho z rekreačních domů v obci Val na Veselsku. Po násilném vstupu dům prohledal a následně si odnesl modrobílý batoh, do kterého nabalil 15 kusů zde uložených masových konzerv a navíc přibral i příruční svítilnu. Poškozením zařízení domu a vlastní krádeží způsobil majiteli škodu ve výši bezmála 12 tisíc korun. Po pachateli pátrají policisté místně příslušného obvodního oddělení PČR Veselí nad Lužnicí.

Z policistů lovci hadů

Tábor – Krátce po desáté hodině večerní včerejšího dne se o pomoc na policisty táborského obvodního oddělení obrátili zaměstnanci jednoho z místních hypermarketů. V úseku zeleniny se mezi zbožím náhle objevil had. Policisté se okamžitě dostavili na místo. Po obezřetné prohlídce určeného prostoru zde hada skutečně objevili. Naštěstí se nejednalo o žádného nebezpečného exotického hada, ale o mládě užovky obojkové o délce 30 cm. Policisté hada uložili do krabice a jeho odchyt oznámili místnímu odborníku na odchyt hadů panu Zimovi. Ten si užovku převzal a následně ji na vhodném místě vypustí zpět do přírody.

Poškození dopravního značení

Tábor – Policie se obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc a spolupráci při šetření dopravní události, ke které došlo 6. července  v době okolo půl dvanácté hodiny dopolední na kruhovém objezdu hlavního silničního tahu I/3 na obchvatu města Tábora u obchodního domu Tesco. S největší pravděpodobností jízdou osobního vozidla Peugeot 308 zde došlo k poškození středového betonového ostrůvku a dopravního značení. Neznámý řidič však událost neřešil, neoznámil a z místa události odjel.

Vyzýváme tímto řidiče uvedeného vozu, aby se spojil s táborskými dopravními policisty a podal k události vysvětlení. Učinit tak může nejlépe po telefonní domluvě na čísle 974 238 250 na služebně dopravních policistů v budově Územního odboru PČR na Soběslavské ulici č. 2763 v Táboře.
Zároveň se tímto obracíme na každého, kdo by k uvedenému skutku mohl policistům poskytnout jakékoliv další informace, a to jak k vozidlu, průběhu události, tak k totožnosti řidiče, aby své poznatky předal táborským dopravním policistům na výše uvedené služebně, telefonním čísle 974 238 250, případně lince číslo 158.

Krádež vloupáním do vozidla

Soběslav – Policisté pátrají po zloději, který se 6. července konkrétně od půl druhé hodiny odpolední do páté hodiny podvečerní, vloupal do osobního vozidla Škoda Octavia, zaparkovaného na Obchodní ulici v Soběslavi. Zatímco majitel odpočíval na nedalekém koupališti, zloděj mu z vozu odcizil zde zanechaný batoh, mobilní telefon, navigaci, ošacení, peněženku s finanční hotovostí, platebními kartami a osobními doklady. Okradený odhadl svou škodu na 16 300 korun. Po zloději pátrají policisté místního obvodního oddělení.

Opětovně připomínáme, že „Auto není trezor" a zanechávat v něm cokoliv cenného se nemusí vyplatit. Zvláště pak v situacích, jako je výše uvedená, kdy si zloděj takovouto příležitost nenechá ujít.