Policisté pátrají po ztracené brašně

Tábor - O pomoc se na policisty obrátila mladá dívka, která v sobotu krátce po sedmé hodině večerní zapomněla na autobusové zastávce MHD v Táboře – Měšicích černou brašnu s fotoaparátem, digitální zrcadlovkou značky Nikon. V případě, že by si nálezce brašnu s fotoaparátem ponechal, dopustil by se trestného činu, konkrétně přečinu zatajení věci. Po brašně s fotoaparátem, nálezci, případně pachateli uvedeného trestného činu pátrají policisté táborského obvodního oddělení. „Jakékoliv informace, které by přispěly k dohledání zapomenuté brašny přivítají na své služebně v Divadelní ulici v Táboře nebo na telefonním čísle 974 238 700, případně policejní lince číslo 158," vyzývá mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Zklidnil je až obušek

Tábor – Potyčku mezi několika osobami na Žižkově náměstí zachytila obsluha kamerového systému v sobotu ve 2.42 hodin. Přivolaní strážníci se pokoušeli skupinu uklidnit, ale nikdo si ze strážníků nic nedělal a dál pokračovali v nadávkách i fyzických útocích. Strážníkům se za pomoci hmatů, chvatů a obušku podařilo potyčku ukončit.

Ochrance vyhrožoval vystřelovacím nožem

Tábor – V závěru uplynulého týdne zadrželi táborští policisté místního recidivistu, který se dopustil krádeže v jednom ze supermarketů. Ochranka obchodu ho přistihla a na přilehlém parkovišti vyzvala, aby počkal na místě až do příjezdu policistů. Na to však muž reagoval použitím vystřelovacího nože, který namířil na pracovníky ochranky a začal jim vyhrožovat újmou na zdraví, respektive na životě. A z místa pak utekl. Na základě získaného popisu jej však místní policisté bezpečně identifikovali a na nedalekém sídlišti během chvíle vypátrali a zadrželi. Případ si převzali táborští kriminalisté, kteří zadrženého muže obvinili kromě krádeže i ze spáchání dalšího trestného činu, a to přečinu nebezpečného vyhrožování.

Kopanec do dveří ho dovedl před policii

Tábor – V neděli V 1.23 hodin vykopl podnapilý muž dveře banky ČSOB v Palackého ulici. Hlídce strážníků se podařilo dvojici zadržet před parkovacím domem pod Střelnicí, a protože muž svou agresí způsobil škodu přesahující čásku pěti tisíc korun, převzali si případ policisté.