Oznámení občanům Veselska

Tábor – Veselí nad Lužnicí – Ve Veselí nad Lužnicí byla ukončena rekonstrukce budovy na náměstí T. G. Masaryka, kde má své sídlo služebna Obvodního oddělení PČR. Předpokládaný termín dokončení, plánovaný na 14. listopad se podařilo zkrátit a policisté se tak mohli od počátku tohoto týdne postupně přestěhovat z přechodného zázemí služebny soběslavských kolegů zpět do svých původních prostor.

Hledáme svědky události

Skrýchov u Opařan – Policisté Obvodního oddělení PČR Bechyně prověřují případ porušování domovní svobody a krádeže ve stádiu pokusu, ke kterému došlo v době krátce před půlnocí z 28. na 29. října v obci Skrýchov u Opařan. Dle zjištěných informací se pachatel či pachatelé vloupali do garáže u jednoho z rodinných domů, kde hodlali odcizit zde uložená horská jízdní kola a motocykl, včetně další motorkářské výbavy. Při činu však byli vyrušeni a z místa utekli.

Policisté se tímto obrací na místní obyvatele či případné další svědky, kteří si mohli v době před půlnocí na dnešní den v uvedené obci všimnout v souvislosti s tímto případem jakéhokoliv důvodného dění, a to výskytu podezřelé osoby či osob, způsobeného hluku a zejména pak vozidla, zřejmě nákladního či dodávkového typu, případně automobilu s přívěsem, který mohl být odstaven jak na silnici druhé třídy číslo 122, procházející obcí, tak zejména na poli, polní cestě či silnicích třetích tříd ve směru na obec Nové Dvory, aby své poznatky předali policistům na jejich služebně na náměstí T. G. Masaryka v Bechyni, telefonním čísle 974 238 750, případně cestou policejní linky číslo 158.

Krádež vloupáním

Tábor – Policie pátrá po pachateli, který se v době od desáté hodiny večerní úterý dne 27. října do půl deváté hodiny dopolední následující středy dne 28. října 2015 vloupal do objektu recepce autokempu Knížecí rybník v katastru Tábora – Měšic. Po násilném vstupu odcizil zde zanechanou provozní finanční hotovost. Včetně poškození objektu způsobil majiteli souhrnnou hmotnou škodu ve výši odhadem 15 000 korun. Případ šetří policisté Obvodního oddělení PČR Tábor.

Žádáme tímto každého, kdo se této noci v prostoru vstupu do uvedeného kempu či na přilehlém parkovišti u hlavního silničního tahu I/19 pohyboval a mohl si v souvislosti s tímto případem všimnout jakéhokoliv podezřelého dění, aby své informace předal policistům na jejich služebně v Divadelní ulici v Táboře či telefonní lince 974 238 700. Děkujeme.

Za volantem s „dvojkou" v krvi

Tábor – Bechyně –  Krátce po třetí hodině ranní dnešního dne kontrolovali policisté vozidla projíždějící městem Bechyní. Mezi jinými zastavili i osobní automobil tovární značky Škoda Octavia. Mladý řidič (23) jevil známky opilosti, což potvrdil i následující test přístrojem Dräger. Opakovaná odborná zkouška prokázala hodnotu alkoholu v dechu ve výši 2, 10 promile. Policisté mu tak zadrželi řidičské oprávnění a další jízdu pochopitelně zakázali.

Svou jízdou ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení vozidla se mladý řidič stal důvodně podezřelým ze spáchání trestného činu, a to přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. O vině a výši trestu rozhodne soud, kde si mladík může, mimo jiné, vyslechnout až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku.

Výtržník poničil předzahrádku

Tábor - V půl čtvrté ráno dne 25. října zjistila autohlídka před restaurací na Žižkově náměstí poničenou předzahrádku, vývěsní desku této provozovny a na zemi vysypaný květináč. Před dílem zkázy ležel na chodníku podnapilý muž.
Toho se hlídka pokoušela probudit a zjistit, zda není zraněn. Muž (37) však nebyl zpočátku schopen komunikovat. Pomoc, kterou mu nabídl jeho známý s tím, že ho doprovodí domů, však odmítal. Kamaráda odstrčil, začal křičet a verbálně napadat strážníky.

Vzhledem k tomu, že jeho agrese se stupňovala a dotyčný ohrožoval nejen strážníky, ale i sám sebe, byl zpacifikován za pomoci donucovacích prostředků a převezen do Protialkoholní záchytné stanice v Českých Budějovicích. I zde neustále urážel zdravotnický personál. Mimo účtu za přepravu do tohoto zařízení bude nucen dále uhradit náklady na vyčištění služebního vozidla, které cestou znečistil močí. Jeho jednání bude projednávat správní orgán.