Krádež vloupáním

Tábor – Policisté pátrají po zloději, který se v době od sedmé hodiny večerní středy 9. září do šesté hodiny ranní následujícího dne vloupal do skladu u prodejny OD Billa na ulici Kpt. Nálepky v Táboře. Po násilném překonání zabezpečení vstupu zde odcizil 80 kusů plných lahví desetistupňového piva značky Velkopopovický kozel a nepohrdl ani 16 prázdnými lahvemi od piva značky Bernard. Vlastní krádeží a poškozením skladu způsobil škodu v celkové výši bezmála 2 300 korun. Po zloději pátrají policisté místního obvodního oddělení.

Pozor na podvodníky

Řípec – O pomoc na policii se obrátil muž, který se cítí být podveden jednáním dvojice cizinců. Jednalo se o dva muže středního věku, jižanského vzhledu (dle oznamovatele původem nejspíše z Turecka či Rumunska), velmi slušně oblečené (společenské kalhoty, bílá košile, kravata) a s vozidlem vyšší třídy stříbrné barvy (zřejmě značky Mercedes).

V závěru minulého měsíce jej tito muži s naléhavou výzvou o pomoc zastavili na hlavním silničním tahu v katastru obce Řípec na Veselsku. Pouze vizitkou se prokázali za německé obchodníky s vozidly. Lámanou angličtinou mu sdělili, že jim dochází benzín a nemají peníze na další cestu, neboť byli okradeni. Po oznamovateli požadovali zapůjčení částky alespoň 5 tisíc korun s tím, že mu zástavou dají zlaté šperky, a to řetízek, přívěšek a dva prsteny. Protože oznamovatel u sebe neměl hotovost, přiměli jej vybrat peníze z bankomatu. Jakmile dostali peníze, odjeli a více se neukázali. Že šperky nebyly z avizovaného osmnáctikarátového zlata, netřeba dodávat.
Případ prověřují policisté Obvodního oddělení Veselí nad Lužnicí. Jakékoliv další poznatky k uvedenému skutku přivítají na telefonním čísle 974 238 760. Uvedený případ s touto či obdobnou legendou není, a to nejen na jihočeských silnicích, ojedinělý. Na toto jednání řidiče důrazně upozorňujeme. Pokud zjistíte, že o pomoc žádající řidiči jsou v podstatě prodejci šperků, mějte se na pozoru a pomoc těmto prodejcům svěřte raději následným oznámením na linku číslo 158 do rukou policistů.

Krádež věcí z vozidla

Tábor – O pomoc se včerejšího odpoledne na táborské policisty obrátil muž z Chýnovska. Po příjezdu do svého bydliště zjistil, že mu neznámý pachatel odcizil ze zavazadlového prostoru jeho vozidla tovární značky Škoda Octavia tašku s notebookem značky Acer, mobilním telefonem značky Sony Xperia a digitálním fotoaparátem značky Nikon 600. Svou celkovou škodu odhadl na částku 11 tisíc korun. Dle jeho přesvědčení ke krádeži mohlo dojít jedině v době krátce po poledni, kdy se svým vozidlem parkoval v komplexu obchodních domů na Černém Mostě v Praze.

Nejedná se o ojedinělý případ, kdy poškozený zjistí a následně oznámí takovouto událost na jiném místě a s časovým odstupem. Policisté oznámení přijmou a následně postoupí místně příslušnému policejnímu útvaru, v tomto případě Místnímu obvodnímu oddělení PČR Praha III. Na takovéto případy upozorňujeme a doporučujeme každému, aby v situaci, kdy opustí vozidlo, ve kterém zanechal cennosti, před odjezdem z místa zkontroloval a případnou takovouto událost ihned oznámil místně příslušným policistů. Šance na ustanovení a dopadení pachatele, mnohdy i s kradenými věcmi, je pak daleko větší.

Hledáme svědky dopravní události

Veselí nad Lužnicí – Táborští dopravní policisté žádají širokou veřejnost o pomoc a spolupráci při šetření dopravní události, ke které došlo krátce před polednem v úterý 8. září v Hamerské ulici ve Veselí nad Lužnicí, respektive na komunikaci vedoucí z Veselí nad Lužnicí na obec Val. V prostoru mezi křížením s železniční tratí a odbočkou k Vlkovské pískovně byla nalezena těžce zraněná cyklistka (68). K jejímu transportu na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice povolali zdravotníci vrtulník záchranné služby.

Jak k uvedené události došlo je předmětem policejního šetření. K objektivnímu posouzení všech skutečností žádáme každého, kdo po uvedené komunikaci krátce před polednem včerejšího dne procházel či projížděl a mohl by k jízdě uvedené cyklistky, jedoucí dle předběžných informací ve směru od Veselí nad Lužnicí na obec Val, stejně jako k případnému výskytu jiného vozidla, které by mohlo mít na zavinění události svůj podíl, jakékoliv poznatky, aby své informace předal dopravním policistům na jejich služebně v budově Územního odboru PČR na Soběslavské ulici číslo 2763 v Táboře či prostřednictvím telefonní linky číslo 974 238 250.

Najít, neznamená si ponechat

Soběslav –  Policie pátrá po osobě, která si nálezem přisvojila mobilní telefon LG Flex 2 typu H 955. Jeho majitel jej ztratil v sobotu 5. září  v době kolem druhé hodiny odpolední v kempu Plovárna v Soběslavi. Svou škodu odhadl na částku 10 tisíc korun. Nalezené věci si takto nelze přisvojit. Povinností každého je nález odevzdat buď přímo majiteli, nebo na příslušném městském úřadě. Nepoctivý nálezce se vystavuje v lepším případě postihu za přestupek proti majetku, a to pokud je hodnota nalezené věci tzv. „nikoli nepatrná", tedy nižší než 5 tisíc korun. Pokud hodnota věci dosahuje částky 5 tisíc korun a vyšší, jako je tomu ve výše uvedeném případě, vystavuje se nepoctivý nálezce dokonce postihu za spáchání trestného činu, konkrétně přečinu zatajení věci. O výši trestu pak rozhoduje soud, kdy lze, mimo jiné, uložit až trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku.

Případ šetří policisté místně příslušného Obvodního oddělení Soběslav.