Dýchánek na hrádku mohl skončit smrtí

Tábor - Policisté pátrali 1. dubna po ztracené patnáctileté dívce. Před osmou hodinou večer přijali oznámení o pohřešované dívce v lese v okolí Kozího Hrádku. Následně zjistili, že dívku pohřešují její kamarádi již zhruba od šesté večer. Parta pravděpodobně popíjela na hrádku a při zpáteční cestě dívka na okamžik od skupiny odběhla a nikde ji ostatní od té doby nemohli najít. Do pátrací akce byl povolán i vrtulník, kvůli počasí však nebyly vhodné letové podmínky. Policie ihned rozjela pátrací akci, zapojila do hledání i speciální vozidlo cizinecké policie s termo kamerou a také využili nabídnutou spolupráci s hlídkou Celní správy, která byla vybavena podobnou technikou. S ohledem na zjištěné informace mohla být dívka v bezprostředním ohrožení života a šlo tedy o každou minutu. Po více jak hodinovém pátrání ji policisté našli poblíž rybníka. Nebyla zraněná, ale policisté museli na místo přivolat zdravotnickou záchrannou službu, a to pro její podnapilost (více jak 1,5 promile) a značné prochladnutí. Zdravotníci následně dívku převezli do nemocnice na pozorování. Policisté budou vyšetřovat, kdo nezletilým alkohol opatřil, nebo kde ho zakoupili.

Zřejmě zpronevěřila téměř 50 tisíc korun

Tábor - Provozovatelka jednoho z barů v Táboře je podezřelá ze zpronevěry. Její protiprávní jednání odhalili táborští policisté. Žena v prosinci loňského roku totiž neměla odvádět řádně a včas tržby a měla si je nechávat pro sebe. Navíc se ukázalo, že žena nedováděla v uvedenou dobu ani peníze za uzavřené sázky, dobíjení kreditů mobilů a prodané losy. Celková škoda, kterou poškozené společnosti způsobila, dosáhla výše bezmála 48 tisíc korun.

Sazenice stromků jsou pryč

Mladá Vožice - Policisté v Mladé Vožici na apríla dopoledne kvůli krádeži sazenic stromků. Přijeli do lesního porostu nedaleko obce Hoštice u Nemyšle. Zde jim oznamovatel řekl, že mu v noci na středu neznámý pachatel odcizil téměř 2 tisíce sazenic smrčků, které zde byly připraveny k vysazení. Způsobil tak škodu za bezmála 16 000 korun. Policisté případ zadokumentovali a nyní po pachateli pátrají. 

Policie musela použít donucoavích prostředků

Tábor - Muž, který je podezřelý ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě a z přečinu výtržnictví si 1. dubna převzal z rukou táborské kriminalistky sdělení obvinění. V nočních hodinách v Táboře, v prvním patře penzionu, na místě veřejnosti přístupném, při prováděném zákroku hlídky policistů, nereagoval na výzvu policisty, aby se nevměšoval do zde prováděného zákroku. Podezřelý muž zprvu máchal rukama a následně fyzicky napadl jednoho z policistů. V dalším napadání pak agresorovi zabránili další na místě přítomní policisté, kteří útok podezřelého eliminovali použitím donucovacích prostředků. Trestní stíhání obviněného muže probíhá na svobodě.