Posprejovali Billu a Kino Svět

Tábor - Nedávno táborští policisté řešili případ posprejovaných autobusových zastávek Na Parkánech a garáží na Ústeckém předměstí. Nyní šetří další útok. Vandal či vandalové ničili majetek občanů v noci z 27. na 28. prosince. Nečitelnými nápisy stříbrné, modré, černé a zelené barvy poškodili objekty prodejny Billa a kina Svět na náměstí Františka Křižíka. Celkovou hmotnou škodu odhadli majitelé na souhrnnou částku 9 tisíc korun. Po pachateli či pachatelích, kteří se dopustili trestného činu, a to přečinu poškození cizí věci, pátrají policisté místního obvodního oddělení. V případě dopadení čeká sprejery soud a trest, mimo jiné až odnětí svobody na dobu až jednoho roku.

Dva malí kluci házeli kameny po lidech

Tábor - Osmadvacátého prosince řešili táborští strážníci případ dvou sedmiletých chlapců, kteří v parku na Husově náměstí házeli kameny po lidech. Policistům se podařilo oba výrostky zadržet. Od přítomných svědků zjistili, že chlapci nejprve házeli kamením po kolemjdoucí ženě s kočárkem. Když je žena napomenula, začali ji hrubě urážet. Žena proto raději z místa odešla. Malí výtržníci následně obrátili svou agresi vůči dvěma starším ženám, které jejich chování pozorovaly z nedaleké lavičky. Stejně jako v předešlém případě na ně házeli kameny a hroudy, častovali je vulgárními výrazy a dokonce jim i vyhrožovali. Tohoto jednání již byli svědky i zasahující strážníci. Ženy naštěstí neutrpěly žádné zranění. Strážníci hochy předali rodičům v místě jejich bydliště. Vzhledem k jejich věku se případem bude zabývat Orgán sociálně-právní ochrany dítěte.

Policisté hledají svědky kolize

Tábor – Táborští dopravní policisté šetří dopravní události, ke které došlo v době od šesté hodiny večerní pondělí 28. prosince do jedenácté hodiny dopolední následujícího úterý na ulici 9. května v Táboře. Dle prvotního šetření zde v prostoru křižovatky s ulicí Dobrovského došlo k poškození osobního automobilu značky Citroen C4, černé barvy, zaparkovaného při pravém okraji ulice 9. května, a to s největší pravděpodobností jízdou blíže neurčeného vozidla světle modré barvy. Jeho řidič však událost neřešil, neoznámil a z místa odjel. Policisté proto vyzývají řidiče blíže neurčeného vozidla světle modré barvy, který mohl mít se zaparkovaným osobním automobilem značky Citroen C4 kolizi, aby se přihlásil táborským dopravním policistům a podal k události vysvětlení. Zároveň žádají každého, kdo by měl k uvedenému případu jakoukoliv další informaci, aby jim své informace sdělil.

Hledaný muž porušoval vyhlášku

Tábor - V odpoledních hodinách 28. prosince prováděla hlídka městské policie kontrolu parku v ulici Kpt. Jaroše. Na jedné z laviček našla dvojici mužů, kteří si dopřávali alkohol a porušovali tím obecně závaznou vyhlášku města. Při řešení přestupku vyšlo najevo, že jeden z mužů (40) byl zařazen v databázi hledaných osob. Strážníci dotyčného předvedli na služebnu Obvodního oddělení PČR Tábor, kde jej předali policistům.

Vykradl občerstvení na Veselsku

Tábor - Větší množství peněz odcizil dosud neznámý pachatel v jednom občerstvení na Veselsku. Z provozovny zmizela kasírtaška s několika desítkami tisíc korun. Krádež vyšetřují policisté obvodního oddělení Veselí nad Lužnicí.

Kradla v Penny Marketu

Tábor - Bezpečnostní služba prodejny Penny Market v Purkyňově ulici zadržela ženu (41) z Příbramska, která zde kradla. Přivolaná hlídka městské policie u pachatelky zajistila potraviny v hodnotě 1083 korun. Jednalo se o 1 kg sýru gouda a 22 kusů konzervy plněných sardelových oček. Zadržené zboží bylo nepoškozené vráceno do prodeje. Žena si místo silvestrovského nákupu domů odnesla blok na pokutu za přestupek proti majetku.

Vloupal se do BMW

Tábor – Do vozidla BMW 320 zaparkovaného v ulici Havanská v Táboře se v noci na 30. prosince vloupal dosud neznámý pachatel. Násilím vozidlo otevřel, prohledal a odcizil autorádio DVD s navigací, changer, DVD mechaniku, oba přední xenonové světlomety, loketní opěrku, opěrky hlavy a plastové ozdobné lišty ze dveří. Celková škoda je vyčíslena na 30 tisíc korun. Po pachateli pátrají táborští policisté.

Porušili zákon o pyrotechnice

Tábor - Na základě oznámení občanů vyjela hlídka městské policie 30. prosince v 15.30 hodin do Smetanovy ulice, kde tři děti házely petardy pod nohy kolemjdoucím chodcům a také po psech. Strážníci děti na uvedeném místě ale už nenašli. Díky dobrému popisu od svědka se je ale po pětiminutovém pátrání podařilo zadržet v Tyršově ulici. Tři chlapci ve věku 7 a 9 let se k jednání přiznali a dokonce označili i prodejnu, v níž údajně pyrotechniku krátce předtím sami zakoupili. Prodavačka se však hájila tím, že zábavní pyrotechniku v dané době prodala otci jednoho z chlapců, který je doprovázel. Ten to ale později popřel. Strážníci všechny tři hochy předali rodičům, se kterými věc projednali. Otázkou, kdo skutečně porušil zákon o pyrotechnice a zpřístupnil pyrotechnické výrobky osobám, jež nedosáhly příslušné věkové hranice, se bude dále zabývat správní orgán. Obdobný případ řešili strážníci i poslední den tohoto roku. Chlapci ve věku 8 a 11 let tentokrát házeli zapálené petardy do odpadkových košů v parku na Pražském Sídlišti. I tento přestupek bude projednávat správní orgán, podezřelými z jeho spáchání jsou tentokrát rodiče jednoho ze zadržených hochů.

Policisté vypátrali muže hrozícího sebevraždou

Tábor – Táborští policisté 30. prosince v podvečer přijali oznámení o muži (36) z Tábora, který hrozil sebevraždou. Do pátrací akce byly nasazeny policejní hlídky, které začaly s prověřováním dostupných informací a prohledáváním okolí. Pátrání zaměřily na vlakové nádraží, neboť muž chtěl svůj život ukončit skokem pod vlak. Policistům se za necelou hodinu podařilo muže najít živého a předat do péče lékařů.

Neplatí výživné na své tři děti

Tábor – Sto sedmdesát jedna tisíc korun dluží 52letý muž na výživném na své tři děti. Otec vyživovací povinnost, která mu byla stanovena rozsudkem okresního soudu, neplní od roku 2012 do současné doby. Je podezřelý z přečinu zanedbání povinné výživy.